Szukaj

Uwaga na terapie antyzmarszczkowe!

Podziel się
Komentarze0

Sante Canada ostrzega przed problemami, które mogą się pojawić po przyjęciu jednego bądź kilku różnych zastrzyków w celu skorygowania zmarszczek. Według nowego raportu podanego do wiadomości publicznej przez Sante Canada, mogą się pojawić poważne komplikacje, takie jak na przykład gangrena ust w jednym z przypadków, po zastosowaniu zastrzyków oferowanych na rynku do korekcji zmarszczek.W tych zastrzykach można odnaleźć syntetyczne formy kwasu hialuronowego, substancji, która jest również produkowana naturalnie przez organizm i która działa jak czasowe wypełnienie ubytków w tkankach skóry.

Może się zresztą wydawać, że zastrzyki na bazie kwasu hialuronowego są wśród tych najbardziej popularnych w Kanadzie, jako czasowy środek walki ze zmarszczkami. 15 marca 2010 roku ponad 30 typów zastrzyków zawierających kwas hialuronowy i służących do likwidowania zmarszczek, otrzymało licencję na sprzedaż w Kanadzie.


W tym samym momencie, Sante Canada otrzymała doniesienia od 32 osób na temat ich reakcji po zastosowaniu zastrzyku na bazie kwasu hialuronowego. do tych reakcji zaliczamy ból, opuchnięcia, guzki, wrzody, ropnie, ropę, występowanie infekcji oraz przebarwień skóry, a także nekrozę ust prowadzącą do problemów z mówieniem, przełykaniem i oddychaniem.

Część ludzi doświadczyła podobnych reakcji na samym początku terapii, u niektórych reakcje te urzymywały się przez wiele tygodni, a nawet miesięcy po zastrzyku.

Komentarze do: Uwaga na terapie antyzmarszczkowe!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz