Szukaj

Światłem na przebarwienia

Podziel się
Komentarze0

Melanina to naturalny filtr chroniący naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Czasem jednak dochodzi do zakłócenia procesu jej wytwarzaniai rozmieszczania w skórze, tak pojawiają się przebarwienia zwane  hiperpigmentacją. Najczęstszą przyczyną takich efektów barwnikowych jest  nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, choć nie zawsze.


Dlatego jesień i zima, to czas, kiedy najintensywniej walczymy z przebarwieniami. Nie każdy wie, że ten uciążliwy defekt można zlikwidować światłem IPL, które okazało się niezwykle skuteczne. Salony no+vello proponują swoim klientom tego typu zabiegi.Czynnikami powstawania przebarwień mogą być: ciąża, zaburzenia gospodarki hormonalnej, działanie niektórych antybiotyków, leki fotouczulające, przebyte stany zapalne czy problemy z wątrobą.

Przebarwienia mogą występować pod różną postacią. Można wyróżnić takie rodzaje jak: ostuda - ciemnobrązowe, dość symetryczne plamy występujące głównie na twarzy (czoło, policzki, górna warga) bez zmian zapalnych. Przebarwienia są uporczywe i utrzymują się latami. Nasilają się pod wpływem promieni słonecznych.

Piegi – drobne ciemne plamy na skórze, uaktywniają się pod wpływem promieni słonecznych. Plamy soczewicowate, są to niewielkie, wyróżniające się plamy koloru ciemnobrązowego, niezwiązane z działaniem słońca. Mogą być wrodzone lub nabyte. Niezależnie jednak od rodzaju i przyczyny zawsze sprawiają wiele kłopotów estetycznych ich właścicielom. Są uciążliwym defektem kosmetycznym, który nie wymaga leczenia farmakologicznego. Powstaje coraz więcej zabiegów i terapii wspomagających leczenie zmian barwnikowych. Jedną z nich jest technologia silnych impulsów światła IPL.


W przeciwieństwie do lasera IPL wysyła szerokie spektrum fali, dzięki temu działa ona na różnych głębokościach naszego naskórka. Energia jest lepiej absorbowana przez chromofory, które nas interesują (barwnik naskórka melanina pochłania energię pochodzącą z promieniowania, która zamienia sięw energię termiczną i tym samym uszkadza odpowiednie struktury skóry). W efekcie naświetleń minimalizujemy przebarwienia. Stają się one z każdym zabiegiem jaśniejsze,a skóra rozświetlona. Zabieg również przynosi inne korzyści, takie jak wygładzenie drobnych zmarszczek, poprawa stanu skóry oraz eliminacja drobnych „pajączków”.

Proces usuwania przebarwień intensywnym źródłem światła nie niesie ze sobą potencjalnych skutków ubocznych. Niektórzy mogą odczuwać niewielki dyskomfort podczas zabiegu lub lekkie zaczerwienienie. Zabiegi najlepiej jest robić jesienią i zimą. Salony no+vello proponują również Ochronną Emulsję Nawilżającą no+vello, która oprócz działania łagodzącego stany zapalne naskórka, posiada właściwości silnie nawilżające oraz zabezpieczające przed działaniem słońca. Cena zabiegu w salonach  no+vello to 99 złotych.

Komentarze do: Światłem na przebarwienia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz