Szukaj

Supermodelki jedzą papier, głodząc się na śmierć

Podziel się
Komentarze0

To, czego nie widać, co kryje się za kulisami pokazów mody i za pięknymi okładkami branżowych magazynów, jest o wiele gorsze, niż większość ludzi mogłaby sobie wyobrazić. Była redaktor naczelna australijskiej wersji prestiżowego Vogue, Kristie Clement, wyjawia w swojej książce „The Vogue Factor”, że wiele supermodelek dosłownie się głodzi, jedząc papier, który pozwala im na sztuczne uczucie sytości, pozbawiając w ten sposób swoje organizmy kluczowych składników odżywczych.Nie jest tajemnicą, że tzw. fashion industry opiera się na konkurencji i prawach dżungli. Tylko najwyższe, najszczuplejsze i najatrakcyjniejsze kobiety mają jakieś szanse na sukces. Dlatego większość z nich robi wszystko, by być maksymalnie wysokimi i ekstremalnie chudymi.

Niestety, powszechna praktyka głodzenia się – polegająca na pozbawianiu się składników niezbędnych do właściwego rozwoju mięśni, regeneracji komórek oraz sprawności umysłu – aby osiągnąć pożądany wygląd, jest nie tylko bardzo nierozsądna, ale też i straszliwie niebezpieczna. Zbyt wiele słynnych modelek utraciło z tego powodu zdrowie.

Clement, pracująca dla Vogue Australia przez 13 lat, mówi: - Modelki często mówią w wywiadach, że jedzą bardzo dużo. To nieprawda. Jedynym sposobem, aby pozostać tak szczupłym, jest zaprzestanie jedzenia. One jedzą papier, aby odpędzić głód.


Ale nie to jest najgorsze. Clement ujawnia, że wiele supermodelek jest tak słabych i niedożywionych, że rutynowo trafiają do szpitala na dożylne odżwianie. Jest to ten sam typ odżywiania, o którym mówi Rihanna i Simon Cowell, a także wielu innych celebrytów, beztrosko stwierdzając, że są zbyt zajęci, aby dobrze się odżywiać.

Imogen Edwards-Jones, autorka Fashion Babylon, mówi: - Możesz być zagłodzona, pijana i zaćpana. Możesz mieć odwodnione nerki i wątrobę 55-letniego alkoholika. Nikogo to nie obchodzi, jeżeli w dalszym ciągu możesz iść po wybiegu. Taka jest prawdziwa twarz tego przemysłu.

Nie zawsze było tak źle, według niektórych osób związanych z fashion industry. Ale presja wywierana na modelki stale rośnie i wymaga, aby nadążały za trendami, które oznaczają bycie niezdrowo chudą. Dodatkowo, aby utrzymać nierealną formę w tych nieludzkich warunkach, modelki wspierają się substancjami chemicznymi.

Joan Smiths z Independent mówi: - Dla mody nie warto umierać. Powinniśmy skończyć z chorymi standardami tego chorego przemysłu.

Komentarze do: Supermodelki jedzą papier, głodząc się na śmierć

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz