Szukaj

Sposób na piękną cerę – mikrodermabrazja diamentowa

Podziel się
Komentarze0

Mikrodermabrazja diamentowa (Diamond Peel) jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę ścierającą. Zalet takiego kontrolowanego złuszczania jest wiele, a sama metoda jest polecana dla różnych typów cery, w tym również  suchej.Dla jakich typów cery przeznaczona jest mikrodermabrazja?

Ze względu na szerokie zastosowanie zabieg jest polecany zarówno w przypadku cer tłustych, mieszanych, jak i suchych. Mikrodermabrazja diamentowa nie tylko wspaniale oczyszcza skórę, ale również skutecznie usuwa zrogowaciałą warstwę naskórka, regeneruje i poprawia absorpcję składników aktywnych.

Kiedy wykonuje się mikrodermabrazję?

Zabieg można wykonywać przez cały rok, jednak najkorzystniejsze są okresy charakteryzujące się mniejszym nasłonecznieniem – po mikrodermabrazji nie można się bowiem opalać. Przyjmuje się, że najlepszymi okresami jest jesień i wczesna wiosna. Niezależnie od pory roku należy zabezpieczać twarz po zabiegu kosmetykami z odpowiednio wysokim filtrem (najlepiej z faktorem powyżej 25).


Jak przygotować się do zabiegu?

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, nie ma więc szczególnych wymagań dotyczących przygotowywania się do wizyty w salonie. Z pewnością jednak już na kilka dni przed usługą warto zrezygnować z peelingu i stosowania preparatów/zabiegów, które mogłyby podrażnić skórę (np. depilacja kremem lub woskiem).


Ile trwa i jak wygląda zabieg?


Zabieg mikrodermabrazji trwa zazwyczaj ok. 30-40 minut. Kosmetyczka do przeprowadzenia usługi wykorzystuje specjalne urządzenie wyposażone w głowicę, którą przesuwa po skórze klientki. Głowica ta w kontrolowany i bezpieczny sposób ściera naskórek, co nie wiąże się z nieprzyjemnymi odczuciami. Wiele klientek uważa mikrodermabrazję za zabieg, który wręcz relaksuje; podczas usługi odczuwane jest lekkie ścieranie naskórka.

Jakie są efekty mikrodermabrazji?


Przede wszystkim wspaniale wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt i rozjaśnia. Usuwa z niej wszelkie zanieczyszczenia, zaskórniki, zmniejsza przebarwienia, zwęża pory. Ponadto zabieg spłyca zmarszczki i odświeża skórę, która wygląda rześko i młodo. Mikrodermabrazję stosuje się nie tylko na skórę twarzy, ale również na ciało, metoda jest skuteczna m. in. w przypadku rozstępów.

Jak dbać o skórę po zabiegu?


Przede wszystkim należy przez co najmniej 2-3 dni unikać opalania. Należy też zabezpieczać twarz kremem z wysokim filtrem. Dla lepszych efektów warto pić co najmniej 1.5 l wody dziennie.

Komentarze do: Sposób na piękną cerę – mikrodermabrazja diamentowa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz