Szukaj

Przed ślubem wybiel zęby jak Kate Middleton

Podziel się
Komentarze0

Kate Middleton na swoim ślubie zachwycała nie tylko suknią, czarował uśmiechem.  Jak się okazało to zasługa wybielania i aparatu ortodontycznego, który księżna Cambrige zafundowała sobie tuż przed weselem stulecia. I suknię od Sarah Burton, i uśmiech wprost od dentysty chcą teraz kopiować tysiące przyszłych panien młodych. Nic więc dziwnego, że od kilku dni tematem numer jeden na Wyspach jest stomatologia przedślubna. Co zrobić, aby wesele każdej kobiety, było ślubem stulecia z szerokim, białym uśmiechem? Radzą specjaliści.


To już oficjalne - wybieliła

To nie plotka, a fakt potwierdzony przez ortodontę księżej. Olśniewający uśmiech najgorętsza panna młoda ostatnich lat zawdzięcza wybielaniu zębów i nałożeniu specjalnego aparatu ortodontycznego, który nosi się po wewnętrznej stronie zębów, tak, by pozostawał niewidoczny. Przyszła księżna chciała w ten sposób zamknąć szpary między zębami i skorygować niedoskonałości, jakich nie zdołał zaleczyć aparat, który w dzieciństwie. Okazuje się, że Kate jest byłą palaczką, więc obok prostowania zębów ich wybielenie było koniecznością. Podobno na przedślubne wybielanie zębów zdecydowała się także Caroline Middleton, matka Kate i książę William.

- Coraz więcej pacjentów planuje leczenie lub wybielanie zębów przed ślubem. Na zachodzie niektóre kliniki stworzyły nawet specjalną ofertę stomatologii przedślubnej, obejmującej głównie zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Teraz za sprawą Kate o tym temacie jest coraz głośniej - mówi dr n. med. Mariusz Duda z Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej Duda Clinic w Katowicach.

Panna młoda u stomatologa

Jak podkreśla wedding planner Jowita Trzaska z firmy Amazing Day przygotowania ślubne stają się coraz bardziej rozbudowane i wymagają dokładnej strategii działań, w której coraz częściej jest miejsce na dentystę. - Każda panna młoda od USA po Chiny chcą wyglądać jak Kate, mieć podobny tort i oprawę weselną.  W organizacji ślubów również pojawiają się konkretne trendy, a teraz na topie jest ślub Kate i Williamia.  W związku z tym można się spodziewać, że coraz więcej osób planujących wesele, idąc za przykładem Kate Middleton, zdecyduje się na wizytę u stomatologa - mówi Trzaska


I dodaje: - Planowanie ślubu zaczyna obejmować kolejne dziedziny życia i nic w tym dziwnego - ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu i każdy marzy, aby ten dzień stał się naprawdę wyjątkowy. Dlatego właśnie do sztabu dbającego o doskonały wygląd pary młodej, obok wizażystki, fryzjerki czy nawet trenera fitness, dołączą coraz częściej stomatolog - mówi.

Poproszę zęby białe jak sukienka


Najpopularniejszymi zabiegami, na które przyszli nowożeńcy decydują się w gabinetach stomatologicznych jest wybielanie zębów i nakładanie licówek. - Biały kolor sukni ślubnej jest sporym wyzwaniem dla uśmiechu panny młodej. Taka suknia podkreśla przebarwienia i żółty kolor zębów, dlatego wybielanie zębów staje się standardem przedślubnych przygotowań. Na polskim rynku pojawiła się właśnie lampa Zoom 2, która może być ratunkiem dla spóźnialskich. Kate Middleton wybieliła zęby właśnie lampą Zoom. Wybielanie Zoom 2 trwa zaledwie 45 minut, w czasie których zęby mogą stać się bielsze nawet o 8 tonów - wyjaśnia dr Duda.

Jeśli problemem jest nie tylko kolor zębów, ale również ich kształt, ratunkiem stają licówki. - Licówki to cienkie, ceramiczne płytki, które nakleja się na naturalne zęby. To świetna metoda dla osób, które przed ślubem chcą szybko skorygować niewielkie zmiany ortodontyczne czy ukruszenia - wyjaśnia stomatolog.

Dr Duda jednak przestrzega, że nie każda panna młoda może liczyć na natychmiastowy efekt a la Kate. - Jeśli mamy poważne problemy z zębami, wymajające np. wstawienia implantu, uzupełnienia ubytków czy leczenia ortodontycznego zgłośmy się do dentysty na parę miesięcy przed ślubem. Tak aby mieć gwarancję, że podczas wesela nie będziemy tańczyć bez spuchniętego policzka i wacika w ustach - żartuje dentysta.

Komentarze do: Przed ślubem wybiel zęby jak Kate Middleton

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz