Szukaj

Pielęgnacja kolczyka w pępku

Podziel się
Komentarze0

Piercing pępka zyskał popularność w latach 90. Zabieg ten polega na przekłuwaniu skóry nad lub pod pepkiem (ewentualnie samego pępka, gdy jest zbyt uwypuklony na zewnątrz). Aby wykonać piercing należy udać się się sprawdzonego salonu – będziemy mieć wtedy pewność, że zabieg  zostanie prawidłowo wykonany.

Pielęgnacja kolczyka w pępku


Gojenie się rany po zabiegu trwa zwykle od kilku miesięcy do roku. Taki kolczyk, to zatem niezwykła ozdoba ciała, o którą należy dbać w szczególny sposób. 

  • Pamiętaj o poruszaniu kolczykiem
Najlepiej jeśli będziesz robić to kilka razy w ciągu dnia. Dzięki temu kolczyk nie wrośnie w skórę. Należy także uważać, żeby nie zaczepić nim np.o bluzkę – mogłoby to spowodować nawet rozerwanie ranki.

  • Unikaj kąpieli w jeziorze
Przez kilka tygodni po zabiegu piercingu nie wolno kapać się także w morzu czy basenie. Dzięki temu zapobiegniemy dostaniu się zarazków i bakterii do gojącej się rany.


  • Dbaj o higienę
Kolczyk i pępek muszą być zawsze czyste. Pamiętaj, aby przed jakimikolwiek zabiegami pielęgnacyjnymi dokładnie umyć ręce. Pępek najlepiej jest przemywać dwa razy dziennie naparem z rumianku, za pomocą wacika kosmetycznego.

  • Przyjmuj suplementy odżywcze
Uzupełnij swoją dietę w żelazo, cynk oraz witaminę c. Przyspieszy to gojenie się ranki i ułatwi zwalczanie infekcji.

  • Unikaj alkoholu
Dotyczy to także kosmetyków oczyszczających zawierających alkohol, ponieważ spowalnia on proces leczenia. Czasem może też nasilać krwotoki lub obrzęki.

To kilka podstawowych zasad pielęgnacji kolczyka w pępku. Najlepiej, gdy po zabiegu dodatkowo zapytamy odpowiedniej osoby, jak mamy dbać o swój kolczyk Wiele bowiem może zależeć od naszego indywidulalnego stanu zdrowia.

Komentarze do: Pielęgnacja kolczyka w pępku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz