Szukaj

Nowa terapia antycellulitowa

Podziel się
Komentarze0

Nowa technika pozwalająca wyeliminować cellulit bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych, ale w niektórych krajach europejskich jest zakazana. Technika ta nosi nazwę Celluza TM. Nowa strategia polega na spalaniu laserem włókien łączących, które dają ten słynny efekt „skórki pomarańczowej”.Metoda ta została opracowana w Stanach Zjednocznych i polega na zastosowaniu lasera, który emituje światło o długości fali 1140 nanometrów. Laser ten pozwala na głębokie działanie i do sięgania aż do włókien łączących, które otaczają komórki tłuszczowe, odpowiedzialne za cellulit.

Operację przeprowadza się pod znieczuleniem, ponieważ, aby laser dosięgnął aż do tych włókien, w skórze trzeba wykonać nacięcie.

Amerykańska agencja ds. leków i żywności, FDA (Food and Drug Administration) zatwierdziła tę metodę w styczniu 2012 roku, czyli całkiem niedawno. Technika ta została nazwana „definitywną” przez firmę, która ją skomercjalizowała.

Ale doktor Ariel Toledano, flebolog, ma małe wątpliwości: Food and Drug Administration oparła swoją akredytację na małych badanich, w których okresy obserwacyjne trwały zaledwie trzy miesiące. Jest to zdecydowanie zbyt krótki termin, aby móc określać tę technikę jako definitywną.


Technika Cellulaze TM jest aktualnie bardzo modna w Stanach Zjednoczonych, i trafiła również do Zjednoczonego Królestwa, ale jak upiera się doktor Ariel Toledano, nie jest ona całkowicie skuteczna. Co więcej, wiąże się z nią pewnie ryzyko.


Specjalista mówi: rozważając tylko i wyłącznie teoretycznie, im więcej jest włókien w cellulicie, tym bardziej interesująca jest ta technika. Ale w przypadku cellulitu tkanki tłuszczowej, zasadność posługiwania się tą techniką jest ograniczona, ponieważ jej działanie na komórki tłuszczowe jest ograniczone.

Komórki tłuszczowe to główni odpowiedzialni za „skórkę pomarańczową”. Otaczając adipocyty, komórki włókniste powodują właśnie ten charakterystyczny wygląd skóry, a niszcząc tę sieć wsparcia, ryzykujemy bardzo poważnie tym, iż spowodujemy lokalną akumulację płynów, która może wymagać powtarzających się punkcji, aby te płyny odessać, wyjaśnia doktor Ariel Toledano.

Tak jak wszystkie inwazyjne techniki lizy adipocytów, technika Cellulaze TM jest zakazana w niektórych krajach, takich jak na przykład Francja, gdzie rozporządzenie z 11 kwietnia 2011 roku zakazuje stosowania tych technik w celach estetycznych.

Zalecamy nieinwazyjne techniki, a także zrównoważoną dietę pokarmową i program ćwiczeń oddziałujących na mięśnie posturalne. Zalecamy również techniki lipomasażu, mówi doktor Ariel Toledano.

W lutym 2012 roku, francuska Rada Stanu potwierdziła rozporządzenie z 11 kwietnia 2011 roku, zakazując stosowania pięciu technik lizy adipocytów. Techniki te są bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego, dlatego francuskie władze zdrowotne zdecydowały o ich całkowitym zakazaniu od dnia 1 marca 2012 roku.

Komentarze do: Nowa terapia antycellulitowa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz