Szukaj

Nowa moda w Korei Południowej: chirurgia szczęki

Podziel się
Komentarze0

W kraju, gdzie poziom interwencji chirurgicznych „na głowę” jest największy na świecie, pojawiła się nowa moda i nowe kryterium piękności. Mieszkańcy Korei Południowej marzą od tej pory o szczęce delikatnie zarysowanej i harmonijnej.Aby to osiągnąć, poddają się chirurgii estetycznej szczęki, a chirurdzy nie mogą narzekać na brak klienteli, mimo że zabieg jest trudny, bardzo bolesny i niebezpieczny, ponieważ całkowicie zmienia kości twarzy.

Zanim nadeszła nowa moda, chirurdzy uciekali się do tego zabiegu jedynie w przypadkach, kiedy pacjent miał problemy z przeżuwaniem jedzenia z powodu szczęki zbyt wysuniętej albo zbyt cofniętej. Teraz, chirurgia estetyczna szczęki jest na drugim miejscu po chirurgii estetycznej nosa i chirurgii estetycznej oczu.


Reklamy w Korei Południowej wychwalają ją pod niebiosa, nie wspominając ani słówkiem o ryzyku (utrata czucia, paraliż). Ostatnie badanie, na które powołuje się francuska agencja prasowa AFP, pokazało, że aż u 52% ludzi, którzy poddali się tej operacji, pojawiają się komplikacje pooperacyjne.

W 2012, 23-letnia dziewczyna popełniła samobójstwo w następstwie tej operacji: nie mogła przeżuwać i wciąż płakała, ponieważ przecięto jej przypadkowo kanał łzowy.

Koreańska profesor socjologii Lim In-Sook mówi: Korea Południowa to kraj patriarchalny, gdzie kobieta powinna być bardziej piękna niż mądra, jeżeli chce znaleźć pracę, wyjść za mąż i przeżyć w miarę dobrze każdy etap swojej egzystencji. Jedynym rozwiązaniem jest walka z tą obsesją na punkcie wyglądu fizycznego.

Komentarze do: Nowa moda w Korei Południowej: chirurgia szczęki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz