Szukaj

Moje dermokosmetyki - czyli, czego oczekuje Polka?

Podziel się
Komentarze0

Nowoczesna i niezależna Polka jest świadoma swoich potrzeb. Blisko 100% respondentek, które wzięły udział w badaniu ankietowym „Moje dermokosmetyki”  oczekuje widocznych i trwałych efektów działania dermokosmetyków. Dużym problemem dla kobiet (63% respondentek) jest dobór odpowiedniego dla typu skóry i wieku produktu. Przy ich wyborze większość z nich kieruje się opinią farmaceuty.Najcenniejsze porady farmaceutów to praktyczne wskazówki dotyczące stosowania dermokosmetyku (49%). „Cenne jest to, co w środku” - twierdzą respondentki - wskazując na skuteczność (52%) dermokosmetyków jako najważniejszej cechy, która skłania je do zakupu produktu. Z kolei na drugim miejscu znalazło się bezpieczeństwo stosowanego produktu (29% respondentek).

Wyzwania

Polki, swoimi oczekiwaniami wobec dermokosmetyków, skłaniają producentów do ciągłego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na problemy współczesnej dermatologii i kosmetologii. Warto obserwować nowe trendy na rynku dermokosmetyków. Obecnie swój potencjał i bogate doświadczenie w dziedzinie medycyny wykorzystują firmy farmaceutyczne. Oferowane preparaty powstają przy wykorzystaniu wysokich standardów farmaceutycznych. To ważny argument w rozmowie z konsumentkami, które często polegają na opinii farmaceuty przy wyborze skutecznych dermokosmetyków - mówi Aleksandra Baudler, magister farmacji.


Odpowiedzi

Innowacyjne rozwiązania - nowoczesne, opatentowane formuły dermokosmetyków - to odpowiedź na  rosnące potrzeby konsumentek. Obecne na rynku dermokosmetyki działają coraz bardziej kompleksowo. Substancje wykorzystywane do tej pory
w specjalistycznych preparatach są przenoszone na grunt kosmetologii. Innowacyjne dermokosmetyki zawierają składniki (np. laktoferyna) do tej pory spotykane tylko w preparatach doustnych. Optymalnie dobrane, najwyższe stężenia aktywnych substancji mają zdolność penetrowania coraz głębszych warstw skóry, w konsekwencji dając kobietom gwarancję zdrowego i młodego wyglądu – mówi Urszula Kozłowska, specjalista dermatolog z Kliniki Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Komentarze do: Moje dermokosmetyki - czyli, czego oczekuje Polka?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz