Szukaj

Metody walki z cellulitem - terapia falą akustyczną

Podziel się
Komentarze0

Osiem godzin za biurkiem, niezróżnicowana dieta, za mało ruchu? Jeśli któryś z tych czynników Cię dotyczy, spodziewaj się na udach i biodrach pomarańczowej skórki.  Nawet dobre geny i szczupła sylwetka nie wykluczają jego pojawienia się. Cellulit - nie mylić z otyłością, nie jest łatwym przeciwnikiem. Bez względu na wiek i świetną figurę, na udach i pośladkach zauważamy nierówności i niewielkie grudki, które z czasem stają się tak uciążliwe, że musimy zrezygnować z krótkich spódniczek i bikini.



Choć problem jest mocno nagłośniony, to chyba nikt nie przypuszcza, że dotyczy on nawet 80 - 90% kobiet.

Dlaczego tracimy jędrność?

Mechanizm powstawania skórki pomarańczowej jest sprytny, bo tkanka tłuszczowa jest tkanką inteligentną, zdolną nie tylko do magazynowania tłuszczów, ale też do nadmiernego rozrastania się. Takie rozrośnięte komórki tłuszczowe oraz zatrzymana w nich woda uciskają naczynia krwionośne. Przez zaburzenia w krążeniu tkanka jest zanieczyszczona toksynami i niedożywiona. Pojawiają się charakterystyczne wypukłości, wgłębienia i pofałdowania. W zaawansowanym stadium można je zobaczyć na skórze ud, pośladków, biodrach, a czasem na ramionach i piersiach.

Fakty, bez mitów

Potrafimy być bardzo zdeterminowani, by ponownie wskoczyć w ulubione szorty. Ale co tak naprawdę sprzyja rozprzestrzenianiu się cellulitu? Nie jest to jedynie problemem kobiet cierpiących na nadwagę. Otyłość sprzyja powstawaniu „gąbki”, ale nie jest jej jedyną przyczyną. Jeśli dietę zdominują węglowodany i tłuszcze, nie będziemy stronić od używek, dołożymy do tego siedzący tryb życia, to fundujemy sobie „skórkę” na własne życzenie. Dużą rolę w tym procesie odgrywają hormony. Przeważnie nierówności skóry pojawiają się w czasie dojrzewania, ciąży i przed menopauzą, gdy zwiększa się ilość komórek tłuszczowych. Nie bez znaczenia jest także przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Choć cellulit występuje także u sportsmenek, to codzienna bieganina, zanieczyszczony organizm, brak ruchu i uboga dieta tworzą warunki idealne do jego rozwoju.


Idziemy na wojnę

Wachlarz środków, które pomagają w walce z cellulitem jest imponujący. Od domowych peelingów zaczynając, a kończąc na wyrafinowanych zabiegach kosmetycznych. Na co się zdecydować? Podstawą jest zróżnicowana dieta - eliminujemy sól ponieważ zatrzymuje wodę w organizmie. Konieczne jest picie odpowiedniej ilości płynów, przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Pomogą także systematyczne masaże ud i pośladków szorstką gąbką. Sylwetkę wymodelują sporty wodne, ale jeśli ktoś nie czuje się w wodzie jak ryba, to pływanie skutecznie zastąpi tańcem lub rowerem stacjonarnym. Półki sklepowe uginają się od ilości kosmetyków antycellulitowych. Czy ich stosowanie pomaga? Mogą wygładzić i nawilżyć odpowiednio powierzchnię skóry, ale nie zlikwidują nadmiernie rozbudowanej tkanki tłuszczowej. Badania niemieckiej firmy "Stiftung Warentes" wykazały nawet, że z przebadanych 10 produktów kosmetycznych, z różnych grup cenowych, żaden nie okazał się skuteczny!


Ciężki cellulit

Co zrobić jeśli nierówności widoczne są niezależnie od pozycji ciała, są wrażliwe na dotyk i zgrubiałe? W tak zaawansowanym stadium działania profilaktyczne okazują się niewystarczające, dlatego trzeba pomóc sobie pecjalistycznymi zabiegami, dzięki którym komórki tłuszczowe zostaną rozbite. Coraz więcej kobiet decyduje się np. na terapię falą akustyczną. W ten sposób z cellulitem walczy królowa popu Madonna, która na urządzenie D-Actor, wykorzystujące falę uderzeniową do wyrównywania powierzchni skóry, wydała ponad 200 tyś. złotych. Jak to działa? Mechanizm ten, jak wiele innych wynalazków, został odkryty przez przypadek. Podczas leczenia urazów sportsmenek stosowano terapię falą akustyczną, by wyleczyć naderwane ścięgna podkolanowe. Zaobserwowano przy tym poprawę wyglądu i napięcia skóry oraz redukcję cellulitu, a to dzięki rozbiciu przez falę akustyczną pokładów tłuszczu i  uwolnieniu złogów. Terapia tego typu jest częścią pierwszego w Polsce, kompleksowego programu leczenia cellulitu - Stop Cellulit (www.stop-cellulit.com). Program, oprócz zabiegów, łączy w sobie dietę opartą na naturalnych produktach ekologicznych wspomagających rozpuszczanie złogów i dostarczających organizmowi niezbędnych minerałów oraz zestawy ćwiczeń.

Powstawanie pomarańczowej skórki to problem złożony, warto wybrać odpowiednie dla siebie leczenie wewnętrzne, jak i działania zewnętrzne. Tylko odpowiednia strategia pozwoli nam na ponowne cieszenie się ze swoich kobiecych kształtów. Dieta, ruch i odpowiednia pielęgnacja to podstawa profilaktyki. Jeśli pomimo tego zobaczysz niepokojąco rozrastającą się skórkę pomarańczową nie panikuj, nie próbuj jej przeciwdziałać metodą domową, ale zdecyduj się na jeden z zabiegów kosmetycznych.

Komentarze do: Metody walki z cellulitem - terapia falą akustyczną

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz