Szukaj

Meduzy na ratunek skórze

Podziel się
Komentarze0

Mimo że meduzy mogą nas oparzyć, mogą także nam pomóc w zachowaniu młodości skóry. Meduzy, które powodują pewne oparzenia, znienawidzone przez wszystkich miłośników kąpieli wodnych, są również używane w produkcji niektórych kosmetyków, donosi portal Cyberpresse.We Francji, firma kosmetyczna Javenech używa meduz w celu wytworzenia kolagenu, który pozwala skórze zachować młody wygląd. Najwyraźniej z powodu ocieplenia klimatu, zwierzęta te mnożą się w szaleńczym tempie. Tak więc, pod koniec każdej wiosny, w okolicach La Rochelle, firma Javenech łowi meduzy przez tydzień. Następnie zachowuje głowy zwierząt, aby je zamrozić, a później poszatkować je, w celu uzyskania z nich kolagenu.


Meduza składa się w 98% z wody, w 1% z soli i w 1% z kolagenu. I to właśnie jest to ten produkt, który wyciągamy już od jakichś dziesięciu lat z meduz Rhizostoma, wspomina dyrektor do spraw zaopatrzenia firmy Javenech, Marc David. Kolagen pochodzący od meduz jest podobno bardzo podobny do kolagenu ludzkiego.

Gatunkami, które są używane w produkcji kolagenu są Parzydełkowce, czyli Cnidaria, rodzina meduz, która może osiągnąć wagę nawet 30 kg.

Poza tym, badania interesują się bliższym poznaniem meduzy Aequorea Victoria, która posiada proteinę czyniącą ją fluoroscencyjną. Proteina ta mogłaby być może służyć naukowcom ewentualnie jako znacznik w dziedzinie badań medycznych.

Komentarze do: Meduzy na ratunek skórze

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz