Szukaj

Makijaż permanentny: tatuaż taki jak inne?

Podziel się
Komentarze0

Czy makijaż permanentny może być uważany za rodzaj tatuażu? Chodzi przecież tutaj również, w rzeczywistości, o wstrzykiwanie barwników pod skórę - tak jak w jakimkolwiek innym tatuażu. Ale makijaż permanentny jest realizowany jedynie na twarzy. A więc, w strefach wyjątkowo wrażliwych.Cień do powiek, kredka do oczu, szminka, a nawet róż do policzków... cały makijaż może być wykonany w permanentnej postaci. Niebieski bądź zielony na powiekach, brązowy bądź czerwony na ustach, albo jeszcze beż na policzkach... W ten sposób unikamy nużącego codziennego makijażu, a te techniki skierowane są do kobiet, które pragną zaoszczędzić czas albo nienawidzą makijażu, który spływa albo się psuje, podkreślają lekarze specjaliści medycyny plastycznej.

Zwykła kwestia estetyki więc? Nie zawsze. Niektórzy pacjenci pragną zrekompensować utratę brwi i rzęs, po chemioterapii, na przykład. Zalecamy więc im wtedy udanie się do specjalisty od tatuażu, podkreśla pani doktor Nawel Amar, oftalmolog w Paryżu.


Jakie są zagrożenia?


Podstawową troską jest to, iż pigmenty mogą zmienić kolor oraz stać się szarawe wraz z upływem czasu, dorzuca specjalista. A jednak, specjaliści zapewniają, że nowe pigmenty mineralne są mniej ciekłe i mają o wiele większe stężenie koloru. Uzyskujemy więc lepszą trwałość w skórze.

Poza tym, niektóre osoby mają ciężko zabliźniające się rany. Dla nich więc największe ryzyko pozostaje w możliwości wystąpienia infekcji. W rzeczywistości, przerwa w skórze, wykonana dla zrobienia tatuażu, nie jest czynnością nieszkodliwą, uprzedzają specjaliści.

Czy możliwe jest usunięcie makijażu permanentnego?

Korekcja laserowa jest trudna. Lepiej więc odwoływać się do tych technik z dużą ostrożnością, przyznaje doktor Amar.

Komentarze do: Makijaż permanentny: tatuaż taki jak inne?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz