Szukaj

Lifting twarzy ma odmładzać twarz o około dziewięć lat

Podziel się
Komentarze0

Osoby, które uciekają się do pomocy chirurgii plastycznej, odmłodniały o około dziewięć lat, według badania opublikowanego w specjalistycznym przeglądzie Archives of facial plastic surgery.Doktor Nitin Chauhan, z uniwersytetu w Toronto w Kanadzie, obserwował 60 pacjentów, w tym 54 kobiety, wieku od 45 lat do 72 lat. Pacjenci ci zostali podzieleni na trzy grupy, w zależności od tego, czy przeszli oni lifting twarzy i szyi, lifting twarzy, szyi i powiek, czy też może jeszcze lifting twarzy, szyi i powiek oraz czoła.

Następnie, zespół naukowców poprosił studentów medycyny, którzy zgłosili się na ochotnika do tego eksperymentu, aby ocenili wiek wszsystkich uczestników tego badania, jedynie na podstwie zdjęcia.

Zobacz również:Okazało się, że studenci „odmłodzili” pacjentów średnio o dwa lata przed operacją chirurgiczną, a aż o dziewięć lat po operacji.

A szczegółowo wygląda to tak, że wiek osób z pierwszej grupy (lifting twarzy i szyi) został oceniono średnio o 5,7 lat mniej niż uczestnicy mieli naprawdę; wiek osób z drugiej grupy (lifting twarzy, szyi i powiek) został oceniony średnio o 7,5 lat mniej niż uczestnicy mieli naprawdę; wiek osób z trzeciej grupy (lifting twarzy, szyi i powiek oraz czoła), został oceniony średnio o 8,4 lat mniej niż pacjenci mieli naprawdę.

Te różnice w postrzeganiu można wyjaśnić bardzo precyzyjnymi technikami operacyjnymi, jak stwierdza doktor Nitin Chauhan w swoim artykule na ten temat.

Ale, jak precyzują jeszcze autorzy tego badania, wbrew całej różnorodności i niezwykłej precyzji technik używanych w walce ze starzeniem, mamy jednakże świadomość, że nasz margines działania nie jest nieograniczony.

Komentarze do: Lifting twarzy ma odmładzać twarz o około dziewięć lat

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz