Szukaj

Lifting twarzy ma odmładzać twarz o około dziewięć lat

Podziel się
Komentarze0

Osoby, które uciekają się do pomocy chirurgii plastycznej, odmłodniały o około dziewięć lat, według badania opublikowanego w specjalistycznym przeglądzie Archives of facial plastic surgery.Doktor Nitin Chauhan, z uniwersytetu w Toronto w Kanadzie, obserwował 60 pacjentów, w tym 54 kobiety, wieku od 45 lat do 72 lat. Pacjenci ci zostali podzieleni na trzy grupy, w zależności od tego, czy przeszli oni lifting twarzy i szyi, lifting twarzy, szyi i powiek, czy też może jeszcze lifting twarzy, szyi i powiek oraz czoła.

Następnie, zespół naukowców poprosił studentów medycyny, którzy zgłosili się na ochotnika do tego eksperymentu, aby ocenili wiek wszsystkich uczestników tego badania, jedynie na podstwie zdjęcia.


Okazało się, że studenci „odmłodzili” pacjentów średnio o dwa lata przed operacją chirurgiczną, a aż o dziewięć lat po operacji.

A szczegółowo wygląda to tak, że wiek osób z pierwszej grupy (lifting twarzy i szyi) został oceniono średnio o 5,7 lat mniej niż uczestnicy mieli naprawdę; wiek osób z drugiej grupy (lifting twarzy, szyi i powiek) został oceniony średnio o 7,5 lat mniej niż uczestnicy mieli naprawdę; wiek osób z trzeciej grupy (lifting twarzy, szyi i powiek oraz czoła), został oceniony średnio o 8,4 lat mniej niż pacjenci mieli naprawdę.

Te różnice w postrzeganiu można wyjaśnić bardzo precyzyjnymi technikami operacyjnymi, jak stwierdza doktor Nitin Chauhan w swoim artykule na ten temat.

Ale, jak precyzują jeszcze autorzy tego badania, wbrew całej różnorodności i niezwykłej precyzji technik używanych w walce ze starzeniem, mamy jednakże świadomość, że nasz margines działania nie jest nieograniczony.

Komentarze do: Lifting twarzy ma odmładzać twarz o około dziewięć lat

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz