Szukaj

Jak ujędrnić skórę i zlikwidować tłuszcz po ciąży

Podziel się
Komentarze0

Z pewnością widziałaś zdjęcia gwiazd, które niedawno zostały matkami, chociaż wcale tak nie wyglądają. W wywiadach zarzekają się, że wszystko dzięki genom, ćwiczeniom i zdrowej diecie. Tymczasem większość młodych mam skarży się, że w wyniku ciąży ich ciało diametralnie się zmieniło, a one nie potrafią i nie chcą pogodzić się ze zmianami sylwetki. Podpowiadamy, jak dzięki medycynie estetycznej można wymodelować sylwetkę, ujędrnić skórę i zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej.Wyobraź sobie, że Twoja skóra jest jak materac, w którym rolę sprężyn pełnią włókna kolagenu i elastyny. Przez ostatnie dziewięć miesięcy ten materac był intensywnie eksploatowany. W wielu miejscach się odkształcił, musiał znacznie rozciągnąć. Nic dziwnego, że trudno mu teraz wrócić do poprzedniego kształtu. Wybrane zabiegi medycyny estetycznej pomogą odwrócić ten stan - skutecznie zdopingują skórę do produkcji kolagenu, przywrócą jej jędrność. O najbardziej popularnych i sprawdzonych mówi dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

Marszczysz się jak hipopotam?

Zaffiro to rodzaj liftingu termicznego, który wykorzystuje właściwości światła podczerwonego (IR). Swoją nazwę zawdzięcza specjalnej głowicy wykonanej z szafiru, która rozgrzewa głębokie warstwy skóry do temperatury ok. 65 stopni Celsjusza. - Dzięki temu stare włókna kolagenowe ulęgają ponownemu skręceniu, a fibroblasty otrzymują jasny sygnał do produkcji nowych - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum WellDerm. – Efekt ujędrnienia jest natychmiastowy, a z tygodnia na tydzień dodatkowo się pogłębia – dodaje. Zaffiro upora się z obwisłą skórą na brzuchu, poprawi kontur ramion i ud.


Przeszkadza Ci zbędny tłuszczyk?

Exilis to zupełnie nowe podejście do problemów modelowania sylwetki. Zabieg ma wiele zalet - spala tłuszcz, ujędrnia ciało, likwiduje cellulit i wysmukla sylwetkę. Swoją skuteczność zawdzięcza nowatorskiej technologii - połączeniu terapii ultradźwiękami i radiofrekwencji. - Tutaj też czynnikiem terapeutycznym jest podgrzewanie głębokich warstw skóry - mówi dr Bliżanowska. - Ultradźwięki i radiofrekwencja podnoszą temperaturę, która nie dość, że rozbija komórki tłuszczowe, to dodatkowo pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, zyskuje właściwą teksturę, a sylwetka smukleje - dodaje. Co najważniejsze, efekty zabiegu są trwałe. Komórki tłuszczowe zostają rozbite, a tłuszcz - spożytkowany jako zapas energetyczny.

Chcesz pożegnać wiotką skórę?

Sculptra to zabieg wykorzystujący właściwości kwasu polimlekowego. W zależności od potrzeb stosuje się go na brzuch, uda, pośladki.  - Najistotniejsza jest technika podania preparatu. Najpierw wybieramy miejsca iniekcji, odpowiednio dobieramy dawkę, po czym miejsce wstrzyknięcia dobrze rozmasowujemy, tak, aby równomiernie rozprowadzić Sculptrę pod skórą - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska. Preparat pobudzi fibroblasty do produkcji kolagenu, przez co zniweluje obwiśnięcia i opadnięcia skóry.

Aby uporać się z mankamentami sylwetki, takimi jak choćby zwiotczała skóra na brzuchu, zazwyczaj potrzebnych jest kilka zabiegów. I mimo że karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do ich wykonywania, to dobry moment, aby omówić przebieg ewentualnej kuracji z lekarzem.

Komentarze do: Jak ujędrnić skórę i zlikwidować tłuszcz po ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz