Szukaj

Środki antykoncepcyjne w czasie ciąży

Podziel się
Komentarze0

Na początku nie myślisz o potomstwie ale pragniesz czerpać przyjemność z seksu i bliskości ze swoim partnerem. Ale kiedy dojrzewasz emocjonalnie do zostania matką myślisz o tym by odstawić wszelkie środki antykoncepcyjne i cieszyć się z rodzicielstwa. Czasami jednak nieświadoma swojego odmiennego stanu nadal zażywasz pigułki antykoncepcyjne.

 

Oczywiście najlepiej byłoby, żebyś odstawiła tabletki antykoncepcyjne przynajmniej na tyle wcześnie by mieć jedną miesiączkę nim zajdziesz w ciążę. Ale oczywiście poczęcie nowego życia nie zawsze czeka na idealny moment i tym samym zdarza się, że kobieta spodziewa się dziecka zażywając jeszcze antykoncepcje doustną.

Przeczytałaś zapewne dokładnie całą ulotkę dołączoną do preparatu ale mimo to nie powinnaś się niepokoić. Przeprowadzone badania nie stwierdziły, że istnieje zwiększone ryzyko powikłań w momencie gdy poczęcie nastąpiło w trakcie zażywania tabletek. Oczywiście najlepiej będzie skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem w celu wykluczenia wszelkich wątpliwości, jakie cie dręczą.

Prezerwatywa plemnikobójcza, a ciąża

W tej sytuacji również nie masz powodu do obaw. Naukowcy czy tez lekarze mający styczność z kobietami w ciąży nie dowiedzieli, iż prezerwatywa czy krążek dopochwowy mają wpływ na powstanie wad rozwojowych u dzieci. Nie dowiedziano ponadto by tego typu schorzenia miały jakiekolwiek powiązania z stosowaniem tego typu substancji we wczesnym okresie ciąży. Zatem nie zamartwiaj się niepotrzebnie i ciesz się swoim niezwykłym stanem.

Wkładka domaciczna

Wiadomość o byciu w ciąży w momencie stosowania antykoncepcji zawsze jest zaskakująca. W przypadku stosowania wkładki domacicznej, prawdopodobieństwo, że zajdziesz w ciąże jest bardzo niskie. Wynosi około 1 przypadek na 1000 i wszystko to jest uzależnione od rodzaju wkładki, od tego kiedy była założona i czy wykonano to poprawnie. Jednak zdarzyło się i jesteś tą jedną kobietą na tysiąc, co robić dalej? Otóż masz dwa wyjścia. Przede wszystkim musisz skonsultować się z lekarzem i to on podejmie decyzje, które wyjście jest dla Ciebie najlepsze.

Jeżeli zdecydujesz się na usunięcie wkładki domacicznej, lekarz sprawdzi czy może on dostrzec wychodzącą z szyjki macicy nitkę służącą do usunięcia wkładki. Jeżeli nitka nie jest widoczna to szanse na to, aby ciąża przebiegła bez zakłócenia pomimo obecności wkładki, są naprawdę bardzo duże.

Podczas rozwoju ciąży wkładka zostanie przyciśnięta do ściany macicy przez powiększający się worek owodniowy który otacza dziecko w Twoim łonie. A w trakcie porodu zwykle zostaje urodzony wraz z łożyskiem.

Problem pojawia się w momencie, kiedy w we wczesnej ciąży nitka wkładki jest widoczna wtedy to zwiększa się ryzyko zakażenia. Ta sytuacja sprawia, że najlepiej było by jak najszybciej usunąć wkładkę, gdyż tylko wtedy szanse na udany i bezpieczny przebieg ciąży wzrastają. W innym wypadku istnieje dość duże ryzyko poronienia, a w momencie usunięcia wkładki ryzyko to wynosi 20procent. Może ta liczna nie wygląda uspokajająco ale wiedz, że ryzyko poronienia nawet kiedy nie ma żadnego potencjalnego ryzyka wynosi 15 procent. Jeżeli lekarz nie usunął wkładki przyglądaj się bacznie swojemu ciału. Musisz być wyczulona na skurcze, wszelkie krwawienia czy też podwyższoną temperaturę. Jeżeli zauważysz którykolwiek z tych objawów musisz natychmiast skonsultować się ze swoim lekarzem.

Komentarze do: Środki antykoncepcyjne w czasie ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz