Szukaj

Jak dbać o urodę po 60 roku życia?

Podziel się
Komentarze0

Pielęgnacja twarzy wraz z upływem lat wygląda inaczej niż wtedy, gdy miało się 20 kilka lat. Zmieniają się nie tylko kosmetyki ale także sposób w jaki powinniśmy dbać o naszą cerę. Po 60 roku życia struktura skóry ulega bardzo dużej zmianie.

Jak dbać o urodę po 60 roku życia?

Jest wysuszona i przestaje być tak elastyczna jak kiedyś. Taki stan rzeczy powoduje, ze zmarszczki zaczynają się pogłębiać i są coraz bardziej widoczne.

Kosmetyki

Niestety spora część produktów kosmetycznych przeznaczona jest dla kobiet 50+, a panie po 60 nie mogą znaleźć odpowiednich kosmetyków dla siebie. Nie oznacza to jednak, że takie produkty w ogóle nie istnieją. Wystarczy odwiedzić dobrą drogerię by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.  Najważniejsze by zestaw do pielęgnacji składał się z nawilżającego kremu na dzień oraz kremu na noc, mleczka rewiltazująco - wygładzającego, kremu pod oczy oraz toniku. Taki zestaw na pewno będzie zawierał niezbędne witaminy i składniki odżywcze, które poprawią wygląd naszej skóry oraz stan jej zdrowia.

Dobrze jest raz w tygodniu wykonywać maseczkę odżywczą. Pomoże ona poprawić stan naszej cery i usunie zmęczenie widoczne na twarzy.


Cera kobiety po 60 jest już po p[przejściu menopauzy, oznacza to że produkcja niektórych hormonów już ustała. Dlatego produkty kosmetyczne muszą być silnie skoncentrowane i w składzie posiadać kolagen lub roślinne wyciągi, który wypełnia „ubytki”.

Kobiety po 60 powinny regularnie stosować:

  • Rano: tonik rewitalizujący, krem nawilżający.
  • Wieczorem: mleczko rewitalizująco - nawilżające, krem na noc, krem pod oczy.

Dodatkowo maseczka na twarz odżywcza 1-2 razy w tygodniu. Warto skonsultować się z dermatologiem, który może przepisać nam emulsję na bazie hormonów, która bardzo dobrze odżywia skórę.

Nie zapominaj o szyi! Bardzo często zapominamy  o tej części naszego ciała, a właśnie na niej najlepiej widać oznaki starzenia się. Kupując kosmetyki do twarzy sięgnijcie też po te przeznaczone dla nawilżenia szyi. Pamiętaj, żeby kosmetyki wklepywać a nie wcierać bo wtedy jeszcze bardziej rozciągamy skórę.

Kosmetyki to nie wszystko...

Nie wystarczy wyposażyć się w dużą ilość kosmetyków by nasza cera prezentowała się promiennie. Nie bez przyczyny mówi się, że jesteśmy tym co jemy.  Oto kilka wskazówek, które przyczynią się do polepszenia stanu cery:
  • Pij dużo wody,
  • Zrezygnuj z kawy, papierosów i alkoholu,
  • Pamiętaj o dostarczaniu organizmowi witaminy A i E,
  • Oliwa z oliwek – zawiera antyoksydanty które opóźniają procesy starzenia się skóry.

Komentarze do: Jak dbać o urodę po 60 roku życia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz