Szukaj

Innowacyjny zabieg odmładzający twarz

Podziel się
Komentarze0

Wypukłe policzki, wyraźna linia podbródka, jędrna skóra - to cechy młodej twarzy. Z wiekiem nie trzeba z nich rezygnować. Innowacyjny zabieg Sculptra przywróci wygląd, który podziwiasz na zdjęciach sprzed lat. To nowoczesne osiągnięcie medycyny estetycznej jest dostępne w Centrum WellDerm we Wrocławiu. Michelle Pfeiffer, Angelina Jolie, Monica Bellucci - te nazwiska co roku plasują się na szczytach rankingów najpiękniejszych kobiet świata.Tajemnica sukcesu ich urody kryje się w kształcie twarzy - zarysowanym owalu, z wyraźnymi wypukłościami policzków i czoła, czyli tym, co w naturalny sposób utożsamiamy z młodym wyglądem. Okazuje się, że wraz z upływem czasu nie tylko przybywa nam zmarszczek i bruzd, ale też całkowicie zmienia się kształt naszej twarzy. - Z wiekiem maleje zawartość kolagenu i elastyny w skórze. Na dodatek grawitacja sprawia, że podściółka tłuszczowa na naszej twarzy zaczyna się inaczej rozkładać, następuje stopniowe wchłonięcie tkanki kostnej - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm, które specjalizuje się w nowoczesnych technikach odmładzania skóry. W efekcie, początkowo wyraźnie zarysowany owal twarzy staje się rozmyty. Zapadają się skronie, obwisają policzki, a obszary zapadnięte zaczynają przeważać nad wypukłymi. Aby przywrócić twarzy młody wygląd, należy uzupełnić te braki.

Rozwiązanie przynosi Sculptra - innowacyjny zabieg z wykorzystaniem właściwości kwasu L-polimlekowego. Preparat zwiększa objętość tkanek, niezwykle silnie pobudza produkcję kolagenu, przez co ujędrnia i pogrubia (nawet trzykrotnie) skórę. W efekcie znikają obwiśnięcia, fałdy i bruzdy, policzki stają się wypukłe, a twarz odzyskuje wyraźny młodzieńczy kontur. Te właściwości Sculptry sprawiają, że efekt zabiegu jest porównywalny do liftingu. Co ważne stosowany preparat jest bezpieczny - organizm bardzo dobrze toleruje kwas L-polimlekowy, a zabieg jest praktycznie bezbolesny. Odmładzanie trwa ok. 30 minut i polega na podaniu w kilku, kilkunastu miejscach preparatu uwodnionego roztworu kwasu L-polimlekowego. - Najważniejsza jest technika podania preparatu. Po dokładnym obejrzeniu twarzy i ocenie jej objętości typuje się miejsca iniekcji - najczęściej skroń, linię żuchwy, okolicę jarzmową, a następnie aplikuje preparat w tkankę podskórną - wyjaśnia dr Edyta Engländer z Centrum WellDerm, która szkoli lekarzy z zakresu stosowania Sculptry. - Po zabiegu wykonuje się intensywny masaż twarzy, tak aby równomiernie rozprowadzić preparat. Następnie przez dwa tygodnie pacjent poinstruowany przez lekarza musi taki masaż powtarzać. Dzięki temu ,,płaszczyk" z kolagenu równomiernie uzupełni ubytki w tkankach - dodaje dr Edyta Engländer. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po 4-6 tygodniach, pełne - po pół roku. Utrzymują się nawet dwa lata, a w niektórych przypadkach jeszcze dłużej, bo do 3 lat. W przypadku Sculptry zaleca się stosowanie serii zabiegów, których liczba uzależniona jest od wieku i stanu skóry pacjenta. Trzydziestolatkom zaleca się serię 3 zabiegów, czterdziestolatkom - czterech, a pięćdziesięciolatkom - pięciu.


Sculptry używa się nie tylko do poprawy konturu twarzy. Można ją aplikować na całe ciało, wszędzie tam, gdzie zwiotczała skóra potrzebuje ujędrnienia - na szyi, dekolcie, ramionach, udach i brzuchu.

O WELLDERM

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu to gabinet medyczny zapewniający nie tylko terapię chorób dermatologicznych, ale także zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Medyczną ofertę Centrum uzupełniają profesjonalne usługi kosmetyczne o działaniu leczniczym, pielęgnującym i upiększającym. O komfort każdego pacjenta Centrum dba zespół doświadczonych lekarzy i specjalistów, a wszystkie zabiegi wykonywane są po konsultacji i pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa gwarantując tym samym bezpieczeństwo i wysoką jakość. Centrum WellDerm korzysta z nowoczesnego sprzętu i najnowszych technologii.

Komentarze do: Innowacyjny zabieg odmładzający twarz

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz