Szukaj

Francja: osiem produktów do wygładzania włosów usuniętych z rynku

Podziel się
Komentarze0

Władze francuskie podjęły ostatnio decyzję o usunięciu z rynku ośmiu produktów do wygładzania włosów, podejrzewanych o to, iż stanowią one bardzo poważne ryzyko dla zdrowia, ze względu na obecność formaldehydu. W sumie, chodzi tutaj o osiem produktów kosmetycznych, używanych do wygładzania włosów, których fryzjerzy we Francji już nie mogą więcej stosować.Zostały one bowiem wycofane z rynku, ponieważ zawierały substancję kancerogenną, mogącą podrażniać oczy oraz zaburzać oddychanie, podaje Agence France Presse.

Decyzja ta została podjęta przez francuską agencją AFFSSAPS (Agence des produits de santé, Agencja do spraw bezpieczeństwa produktów zdrowotnych), tak samo jak i przez francuską Generalną Dyrekcję do spraw konkurencji, konsumpcji oraz nadużyć finansowych (Direction générale de la concurrence, de la consommation et de la répression des fraudes, DGCCRF).

Jeśli chodzi o osoby, które stosowały te produkty, i które odczuwają pewne symptomy, jak na przykład, podrażnienie oczu, zaburzenia oddychania, podrażnienia skóry, reakcje alergiczne, które pojawiają się w czasie albo w następstwie wykonanego wygładzenia włosów, to zaleca im się konsultację z lekarzem, i to jak najszybciej.


Podejrzane produkty są produktami najczęściej uzywanymi w salonach fryzjerskich, ale także można je kupić przez internet.

Produkty wycofane ze sprzedaży:

- Body and Clothes Brazil: BHOME, Brazilian Hair treatment at home Choco Kératine.


- Copomon Enterprises, USA: Coppola Keratin Complex Blonde Hair, et Coppola Keratin Complex Smoothing.

- Goleshlee: Goleshlee Professional - Keratin Hair Therapy.


- M & M International USA: Marcia Teixeira Extrême Defrizzing Treatment Chocolate.


- Spazzola: Claudia Pazzini, Produit de défrisage Fluido 2, i Claudia Pazzini, Fluido 2 Spazzola Progressiva.


- Xtremeon, USA: Global Keratin Strawberry Hair Taming System.

Komentarze do: Francja: osiem produktów do wygładzania włosów usuniętych z rynku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz