Szukaj

Frakcyjna odnowa skóry powiek

Podziel się
Komentarze0

Problem starzenia się skóry powiek może być rozwiązany nie tylko za pomocą inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Dla wszystkich tych, którzy drżą na samą myśl o skalpelu, istnieje metoda alternatywna bazująca na dobrodziejstwie techniki laserowej.

Frakcyjna odnowa skóry powiek


Skóra wokół powiek jest niezwykle cienka i prawie pozbawiona tkanki tłuszczowej, co czyni ją jeszcze bardziej delikatną. To właśnie dlatego wymaga ona starannej, a zarazem systematycznej pielęgnacji. Wszystkie nieprzemyślane zabiegi kosmetyczne mogą poważnie uszkodzić naskórek i stać się przyczyną problemów skórnych w przyszłości. Kuracje upiększające wydają się być jednak nieuniknione, ponieważ zarówno skóra dolnych, jak i górnych powiek jest przedwcześnie narażona na procesy starzenia. Liczbę zmarszczek potęguje dodatkowo intensywna praca mięśni mimicznych, które wyrażają mnóstwo emocji, takich jak śmiech czy złość. Niekorzystny wpływ na cerę mają również inne czynniki – długotrwały stres, chroniczne zmęczenie czy niewłaściwa dieta. Jedną ze sprawdzonych metod odmładzania skóry jest zabieg Sublative™, który może być bezpiecznie stosowany na skórę wokół powiek.

Nowość wśród zabiegów frakcyjnych


Zabieg wykorzystuje unikalną technologię Sublative™, która za pomocą frakcyjnego bipolarnego prądu o częstotliwości radiowej (RF) punktowo podgrzewa kolejne warstwy skóry, minimalnie uszkadzając przy tym naskórek. Dzięki temu dochodzi do ujędrnienia skóry oraz redukcji zmarszczek. Innowacją zabiegu jest miniaturyzacja aplikatora, który pozwala dotrzeć do specyficznego obszaru skóry, jakim są powieki, i tak dostosować intensywność, aby nie naruszyć ich delikatności. Posługiwanie się nowoczesną głowicą wymaga odpowiedniego przeszkolenia personelu, dlatego zabieg ten powinien być przeprowadzany wyłącznie w profesjonalnych ośrodkach medycyny estetycznej.


Młodzieńcza świeżość, wyrazistość i jędrność


Tego rodzaju terapia dedykowana jest przede wszystkim cerze zmagającej się z procesami starzenia – od pierwszych tzw. kurzych łapek, po głębsze zmarszczki. – Zabieg Sublative™ charakteryzuje się specjalnie przystosowaną głowicą, dzięki czemu jego oddziaływanie na skórę powiek jest skuteczne, ale zarazem bezpieczne. Największą zaletą metody jest redukcja zmarszczek skóry wokół oczu i ujędrnienie powiek, dzięki czemu kontury oka stają się bardziej wyraźne i wyglądają młodziej – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia i nie powoduje dyskomfortu w trakcie kuracji. W odróżnieniu od tradycyjnych metod chirurgicznych jest zdecydowanie mniej inwazyjny, co ma duże znaczenie w wypadku szczególnie wrażliwych okolic oczu. Znikoma rekonwalescencja (po upływie 12 godzin można nałożyć makijaż) oraz krótki czas zabiegu również zdają się przemawiać na korzyść technologii frakcyjnej RF. Dzięki Sublative™ skóra staje się odświeżona, bardziej elastyczna oraz wolna od zmarszczek, co pozwala zatrzymać młodość na trochę dłużej.

Komentarze do: Frakcyjna odnowa skóry powiek

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz