Szukaj

Domowe sposoby na pielęgnację paznokci

Podziel się
Komentarze0

Zadbane paznokcie to podstawa eleganckiego wyglądu każdej kobiety. Są zwolenniczki paznokci pomalowanych i ozdobionych, ale są też  panie, które wolą ich bardziej naturalny wygląd. Niezależnie jednak od naszego gustu warto znać kilka sposobów domowej pielęgnacji paznokci.

Domowe sposoby na pielęgnację paznokci


Przydają się one zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy czasu biegać do kosmetyczki lub po prostu, gdy nie mamy pieniędzy na takie zabiegi w salonach.

  • Stosuj krem do rąk i paznokci
Krem należy wcierać dokładnie także w płytkę paznokci oraz skórki wokół nich. Wytworzy się filtr, który będzie chronić nasze paznokcie przed szkodliwym działaniem różnych środków np. detergentów. Zaleca się wcieranie kremu kilka razy dziennie.

  • Namaczaj paznokcie w wodzie z  sokiem z cytryny
To sprawi, że staną się one jaśniejsze i odświeżone. Dodatkowo jeżeli Twoje paznokcie są zbyt miękkie taki zabieg je wzmocni. Namaczaj je około 15 minut. Jeżeli nie masz zbyt dużo czasu możesz też przetrzeć je wacikiem nasączonym sokiem z cytryny.


  • Namaczaj paznokcie w wodzie z dodatkiem oliwy
Wymieszaj oliwę z ciepłą wodą i namaczaj paznokcie około 10 minut. Staną się one błyszczące i gładkie. Dodatkowo zmiękczą się także skórki wokół paznokci, dzięki czemu będą łatwiejsze do wycinania.

  • Stosuj odżywki
Na rynku dostępnych jest coraz więcej niedrogich i skutecznych odżywek do paznokci.
Dostarczają im one witamin, a także chronią przed szkodliwymi działaniami środowiska oraz wzmacniają płytkę paznokcia. Zapobiegają także łamaniu oraz rozdwajaniu się paznocki.


  • Daj odpocząć swoim paznokciom
Jeżeli często malujesz paznokcie, postaraj się dać im chwilę wytchnienia. Wystarczy, że przez 1 lub dwa dni nie będziesz ich malować. Płytka paznokcia zregeneruje się. Możesz zamiast lakieru zastosować w tym czasie np. nabłyszczającą odżywkę.

  • Wybierz łagodny zmywacz
Najlepsze są zmywacze bezacetonowe lub zmywacze z witaminami w żelu. Delikatnie usuwają one lakier, nie niszcząc przy tym paznokci, które pozostają nawilżone oraz błyszczące.

Dzięki codziennej, prostej pielęgnacji paznokci w domu, zachowają one zdrowy, piękny wygląd i z pewnością staną się wizytówką każdej kobiety.

Komentarze do: Domowe sposoby na pielęgnację paznokci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz