Szukaj

Domowe sposoby na duże usta

Podziel się
Komentarze0

Z ust wyczytać można wiele o ich właścicielu. Poprzez ich mimikę wyrażamy nastrój, okazujemy uczucia, a ich kształt i ułożenie oddają podobno nasz temperament i charakter. Piękne i pełne usta u kobiety są uważane za symbol seksualności, dlatego też nie dziwi fakt, iż są one obiektem pożądania mężczyzn oraz marzeń kobiet.

Domowe sposoby na duże usta

Niestety nie wszystkie z nas zostały obdarzone dużymi, pełnymi ustami, jednak wąskie usta nie są jeszcze powodem, by uciekać się do chirurgicznych sposobów ich powiększania. Obecnie istnieje wiele sposobów na powiększanie ust, które można wykonać we własnym domu. Niektóre wymagają systematycznej pracy, inne są natomiast łatwe i szybkie w wykonaniu.

Prawdopodobnie nie wiele kobiet zdaje sprawę z tego, iż istnieją ćwiczenia twarzy, które pomagają ujędrnić usta, tym samym zwiększając nieco ich objętość. Do takich ćwiczeń zaliczyć można:

 • wymawianie spółgłosek A, E, O, U przy jednoczesnym modulowaniu warg,
 • nabieranie powietrza w policzki i powolne wypuszczanie go, przez usta ułożone w „dzióbek”,
 • szerokie otwieranie ust i wytrzymywanie w tej pozycji kilka sekund.

Na efekt trzeba wprawdzie długo czekać, lecz codzienne ćwiczenia wpłyną nie tylko na wielkość ust, ale również są świetnym sposobem na zapobieganie zmarszczkom.

Kolejnym sposobem jest masaż ust wykonywany przy pomocy szczoteczki do zębów lub ręcznika frotte. Zabieg ten charakteryzuje się potrójnym działaniem:

 • niczym peeling usuwa suchy i martwy naskórek,
 • poprawia koloryt ust, dzięki zwiększeniu ukrwienia,
 • ujędrnia wargi, sprawiając iż są pełniejsze.

Po masażu na usta nakładamy opcjonalnie:

 • balsam ochronny,
 • pomadkę,
 • wazelinę.

Na wielkość ust korzystnie wpływają również rozgrzewające przyprawy, których stosowanie można połączyć z maseczką miodową. Na zwilżone usta nałożyć można szczyptę pieprzu, a następnie maseczkę z miodu i cynamonu lub olejku cynamonowego (tej metody nie mogą stosować kobiety w ciąży!). Towarzyszące zabiegowi uczucie pieczenia powinno ustąpić po krótkim czasie od nałożenia na usta.


Zarówno peeling szczoteczką do zębów lub ręcznikiem, jak i smarowanie ust miodem można stosować na noc lub jako fazę przygotowawczą przed tworzeniem powiększającego optycznie usta makijażu.

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków, które ułatwiają optyczne powiększenie ust, a wśród niech wymienić można specjalne:

 • błyszczyki,
 • szminki,
 • konturówki.

Podczas wyboru odpowiedniego kosmetyku przede wszystkim kierujemy się jego kolorem. Należy unikać ciemnych kolorów, które sprawiają, iż usta wyglądają na jeszcze mniejsze, a sięgać po barwy jasne, najlepiej z opalizującymi drobinkami, odbijającymi światło.

Malując usta pamiętajmy o kilku ważnych wskazówkach. Przed nałożeniem szminki lub błyszczyku, białą lub nieco jaśniejszą od koloru skóry kredką rysujemy nad górną wargą linię o kształcie litery „m”, następnie rozcieramy ją, nadając tym samym naturalny wygląd. Używając błyszczyka nie malujemy nim całych ust, a nakładamy jedynie na środek dolnej i górnej wargi. Dodatkowo efekt większych ust potęguje cień pod dolną wargą, który uzyskać możemy używając brązowej kredki do oczu.

Alternatywnym sposobem wykonania makijażu jest obrysowanie konturówką całych ust około milimetr za linią warg, a następnie wypełnienie ich jaśniejszą od konturówki szminką, ewentualnie uzupełniając makijaż o transparentny błyszczyk.

W sklepach dostępne są także specjalne kosmetyki zawierające kolagen lub wspomagające proces jego wytwarzania. Kolagen przedostając się przez skórę w głąb warg pęcznieje, tym samym uwydatniając usta.

Prostych sposobów uzyskiwania efektu dużych ust jest coraz więcej. Nie wszystkie kosmetyki oraz metody działają jednak na każde usta równie skuteczne, dlatego też ważne jest, by trafnie dobrać te odpowiednie dla swojego typu ust.

Komentarze do: Domowe sposoby na duże usta

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz