Szukaj

Chirurgia plastyczna: podbródek nowymi piersiami?

Podziel się
Komentarze0

Amerykanie coraz częściej załatwiają sobie nowe podbródki. „Chinplants”, czyli chirurgiczna procedura, która ma na celu poprawę linii podbródka, była wykonywana częściej o 71% w latach 2010 – 2011, pokonując powiększanie piersi, liposukcję, a nawet botoks, który wzrósł o zaledwie 5% w latach 2010 – 2011. Wszystkie te statystyki pochodzą z najnowszego raportu American Society of Plastic Surgeons (Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgów Plastycznych).Silnie zarysowany podbródek to nie jest coś, co można wypracować dzięki diecie albo ćwiczeniom, mówi doktor Darrick Antell, chirurg plastyczny z Manhattanu, a także profesor kliniczny chirurgii na uniwerytecie Columbia University. Albo się z tym urodzisz i żyjesz, albo idziesz do chirurga, żeby to naprawić.

Procedura ta jest teraz bardzo popularna, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet: blisko 21 000 Amerykanów wybrało tego typu operację w zeszłym roku, donosi raport American Society of Plastic Surgeons.

Eksperci przedstawiają całe mnóstwo powodów, dla których ludzie poddają się operacji podniesienia podbródka.

Najwięcej tego typu przypadków dotyczy ludzi powyżej 40 roku życia, którzy znajdują się w punkcie łączącym ich młodość z wiekiem średnim,
mówi doktor Darrick Antell. Skóra staje się obwisła tuż pod linią szczęki, a implant podbródka pozwala załagodzić sytuację.

Dlaczego pobródki i dlaczego akurat teraz?

Ludzie wszędzie mają aparaty fotograficzne. Możesz stanąć przy szwedzkim stole na czyimś weselu nakładając sobie kolejną porcję sałatki, a pięć minut później zdjęcie twojego podwójnego podbródka znajdzie się na facebooku, wyjaśnia doktor Darrick Antell.

Aktualne społeczeństwo jest bardziej zwariowane na punkcie wizerunku niż jeszcze pięć lat temu.

Doktor Mehmet Oz mówi: operacja wszczepienia implantu podbródka nie jest całkowicie pozbawiona ryzyka. Istnieje około 5% - 7% zagrożenia infekcją. Ludzie, którzy rozważają tego typu operację powinni upewnić się, że lekarz jest certyfikowany, doświadczony i ma uprawnienia w szpitalu, nawet jeżeli operacja jest przeprowadzana w gabinecie. Przede wszystkim, poproś o referencje i je sprawdź.


A w końcu, dodaje jeszcze doktor Mehmet Oz, ludzie powinni zdawać sobie sprawę z tego, że tego typu operacja nie gwarantuje szczęścia. Zapytaj sam siebie: jestem szczęśliwa, czy też robię to, żeby być szczęśliwą? Ponieważ ta druga opcja to nie jest dobry sposób. Będziesz po prostu mieć lepszy podbródek, ale szczęścia ci to nie zapewni.


Doktor Tony Youn, chirurg plastyczny z Michigan mówi: zdecydowanie widzę coraz więcej ludzi, którzy przychodzą po operację podniesienia podbródka, mimo że większość tych ludzi ma poniżej 40 lat i wybierają raczej opcje takie ja wypełniacz Restylane.

Doktor Tony Youn obwinia przede wszystkim sieć internetową oraz informacje tam podawane, a także telewizyjne programy typu The Doctors, które regularnie mówią o operacjach plastycznych typu implant podbródka. Z tego powodu liczba przeprowadzanych operacji wzrosła w tempie błyskawicznym w ostatnich latach.

Jak również, niepochlebne zdjęcia robione aparatami w telefonach komórkowych mogą być także odpowiedzialne za ten nagły wzrost zainteresowania.

Doktor Tony Youn mówi: widzę coraz więcej młodych ludzi, którzy przychodzą do mnie i narzekają, że nie podoba im się kształt ich twarzy. Uważam, że to właśnie aplikacje takie jak FaceTime, mają z tym wiele wspólnego. Sam zrobiłem sobie FaceTime, razem z moją żoną i dziećmi, i byłem zaszokowany jak potwornie wyglądam. Uważam, że to tego typu aplikacje powodują, że ludzie próbują naprawić kosmetyczne niedoskonałości, których wcześniej nawet nie widzieli.

A silny podbródek wiąże się z przywództwem przecież – pomyślcie o byłych prezydentach amerykańskich, Clinton i Ford na przykład. A obecny, Barack Obama? Na pewno mają jeden wspólny punkt: silny podbródek.

W innym badaniu, które przeprowadził doktor Darrick Antell w 2007 roku, na szefach 500 firm z rankingu Fortune 500, okazało się, że około 90% dyrektorów wykonawczych – włączając w to także Carly Fiorina z Hewlett-Packard – miało podbródki silniejsze niż reszta populacji.

Po operacji wszczepienia podbródka, pacjent zazwyczaj potrzebuje kilku dni odpoczynku, a operacja jest odwracalna, dodaje jeszcze doktor Darrick Antell. Komplikacje, jakie mogą się pojawić, to odrętwienie, infekcje oraz krwawienie, ale ich poziom jest raczej niski, mniej niż pół procenta.

Komentarze do: Chirurgia plastyczna: podbródek nowymi piersiami?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz