Szukaj

Bezpieczna depilacja laserowa

Podziel się
Komentarze1

Gładka skóra do tej pory wymagała wielu wyrzeczeń. Maszynki do golenia, depilatory czy plastry z woskiem... Na szczęście te uciążliwe i bolesne metody powoli odchodzą w zapomnienie. Pojawienie się na rynku depilacji laserowej całkowicie zmieniło podejście kobiet do tematu zbędnego owłosienia. Depilacja laserowa to pierwsza powszechnie stosowana metoda, która umożliwia pozbycie się niechcianych włosków raz na zawsze. Skutecznie, łatwo i szybko, ale czy bezpiecznie?Jak działa laser?

Seria zabiegów w 2-3 miesięcznych odstępach pozwala na niemal całkowitą depilację wybranych obszarów ciała, takich jak twarz, nogi, pachy czy bikini. Efekt zależy głównie od karnacji - im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy, tym lepsze rezultaty. Podczas jednej wizyty usuwane jest ok. 30% widocznych włosów. Gabinet należy odwiedzić jeszcze co najmniej 2 razy, dzięki czemu możemy liczyć na pozbycie się nawet 80-92% owłosienia. Depilacja przy pomocy lasera to metoda całkowicie nieinwazyjna. Polega ona na oddziaływaniu na skórę łagodną wiązką promieni, które pochłaniane są przez zawartą we włosie melaninę. W rezultacie jest on niszczony wraz z cebulką i nie ma podstaw do ponownego wzrostu. Laser jest w stanie usunąć jedynie włoski, które znajdują się w danym momencie w fazie wzrostu. Dlatego też konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Jest to przy tym metoda szybka, a przy użyciu odpowiednich maści - niemal całkowicie bezbolesna. Nic więc dziwnego, że depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna.

Tylko profesjonalny gabinet


Konsultacja lekarza, która powinna być podstawą weryfikacji przeciwwskazań u klientów, to niestety wciąż rzadkość w polskich gabinetach. Obowiązkowy wywiad medyczny, podczas którego określany jest stan skóry oraz jej podatność na działanie lasera, to gwarancja bezpieczeństwa i braku późniejszych powikłań.


- Skuteczność i komfort zabiegu zależą w głównej mierze od jakości sprzętu, za pomocą którego jest wykonywany - mówi Katarzyna Kęsek kosmetolog z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED, specjalistka w dziedzinie depilacji laserowej. - Lasery diodowe wyposażone w chłodzącą, szafirową głowicę minimalizują odczuwane pieczenie i redukują ryzyko poparzeń. Ważne jest także przeprowadzenie odpowiednio wcześniej próby na małym fragmencie ciała, co pozwoli na optymalne ustalenie parametrów. Klient powinien być poinformowany o wszystkich przeciwwskazaniach oraz o zasadach pielęgnacji skóry, która przez kilka dni może być wrażliwa i podrażniona.


Nie zapominajmy o bezpieczeństwie

Wraz z zainteresowaniem klientów, wzrasta liczba salonów oferujących przeprowadzenie depilacji laserowej. Niestety, brak regulacji prawnych w Polsce sprawia, że istnieją gabinety, wyposażone w przestarzały lub niskiej jakości sprzęt czy zatrudniające niewykwalifikowaną kadrę. Tymczasem nieumiejętnie ustawiona moc czy nieświadomość przeciwwskazań mogą powodować dotkliwe powikłania. Poparzenia, przebarwienia, a nawet zakażenia to tylko niektóre z możliwych działań niepożądanych, spowodowanych nieprawidłowym przeprowadzeniem zabiegu. Tego typu komplikacje się nie zdarzą, jeśli na miejscu obecny będzie lekarz. Depilacja laserowa jest metodą całkowicie bezpieczną, ale pod warunkiem, że przeprowadzona jest w profesjonalnym gabinecie.

Informacje dodatkowe:

DER-MED to sieć Centrów Kosmetyczno - Dermatologicznych zlokalizowanych w trzech największych miastach południa Polski: Krakowie, Wrocławiu i Katowicach.

Od 1999 r. grono profesjonalnych specjalistów - lekarzy, kosmetologów, kosmetyczek i fizjoterapeutów proponuje kompleksowe programy leczenia i dbania o urodę z zakresu: laseroterapii, medycyny estetycznej, dermatologii, kosmetyki pielęgnacyjnej twarzy i ciała.

Komentarze do: Bezpieczna depilacja laserowa (1)

Gośka10
Gośka10 25-09-2014 12:10

Super depilacja

1

Depilacja laserowa może być bezpieczna, trzeba wybrac odpowiedni gabinet. Ja byłam w jednej klinice i naprawde polecam. wszytsko poszło bardzo dobrze.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze