Szukaj

Randkujesz on-line? Uważaj na zęby, kobiety je oceniają

Podziel się
Komentarze0

Największe serwisy randkowe są zgodne, uśmiech odgrywa znaczącą w życiu uczuciowym, także tym on-line. 70 proc. kobiet przyznaje wprost, że zwraca uwagę na zęby potencjalnego partnera do randkowania - wynika z raportu portalu SmartDatingUK.com.


Im bardziej się uśmiechamy na zdjęciu na serwisie randkowym, tym większą mamy szansę na spotkanie w realu. Warunek jest jeden – musimy mieć, czym się uśmiechać. Ponad 40 proc. kobiet poszukując partnera na serwisach randkowych kieruje się przy jego wyborze uśmiechem, jaki widzi na zdjęciu. Dla ponad 50,2 proc. z nas jest on najważniejszym czynnikiem, skłaniającym do dalszej znajomości– wynika z ankiety przeprowadzonej wśród 30 tys. osób przez portal randkowy cupid.com. – Mężczyzna ze zdrowymi, symetrycznymi, białymi zębami postrzegany jest, jako otwarty, pogodny i zdrowy. Nikt nie chce przecież umawiać się na randkę z ponurakiem bez jedynek. Zanim więc utworzymy galerię na serwisie randkowym, warto wybrać się do dentysty lub przynajmniej dobrego fotografa – śmieje się stomatolog Mariusz Duda z Duda Clinic w Katowicach.

Zajrzą facetowi w zęby


Krzywe i żółte zęby znajdują się dziś w czołówce powodów, dla których nie idzie nam randkowanie. Dla ponad 43 proc. kobiet świeży oddech i zdrowe zęby partnera są najważniejsze przy pierwszym spotkaniu – wynika z ankiety największego portalu randkowego w USA, Match.com. Zęby cenimy nawet wyżej od ubrania partnera - 17%, czy bujnej czupryny, która jest ważna tylko dla 10 proc. kobiet. Na tym jednak nie koniec, konkurencyjny portal 101dating.com opublikował zestawienie najczęstszych powodów odrzuceń potencjalnego partnera, w którym brzydkie zęby znalazły się wyżej od nieświeżego zapachu i nadwagi.

- To jakie mamy zęby wpływa znacząco na nasze życie uczuciowe, relacje z ludźmi, to jak jesteśmy odbierani i oceniani. Osoby zasłaniające usta ręką podczas śmiania się, zaciskające usta lub zwyczajnie unikające uśmiechu zawsze są negatywnie odbierane, jako osoby skryte, nieśmiałe, niepewne siebie, trudniej nawiązujące relacje lub naburmuszone. To skreśla nas od razu na randce. Z kolei osoby z nieświeżym oddechem lub ubytkami postrzegane są podczas pierwszego kontaktu, jako osoby mające problemy zdrowotne – wyjaśnia dr n. med. Mariusz Duda z Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna w Katowicach.


Zainwestuj w Tic Tacki


Ale na tym nie koniec stomatologicznych problemów związanych z randkowaniem. W 3 na 5 przypadkach powodem odrzucenia po pierwszej randce jest nieświeży oddech. Aż 60 proc. kobiet nie wyobraża sobie randkowania w realu z mężczyzną, który ma żółte zęby – podaje SmartDatingUK.com Nic więc dziwnego, że to właśnie single najczęściej korzystają z nowoczesnych metod wybielania zębów, częściej także i więcej wydają na stomatologię estetyczną.


- Młodzi ludzie zdaja sobie sprawę z tego, że zdrowe, białe i równe zęby pomagają nie tylko w karierze, ale także w życiu uczuciowym. Sprawiają, że jesteśmy pozytywnie odbierani, pozwalają szczerze wyrażać uczucia, podnoszą także pewność siebie. W wielu przypadkach problem żółtych zębów jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłym wybielaniem zębów, które rozjaśnia zęby o 4-5 tonów. Taki zabieg trwa 30 minut i można go wykonać w tym samym dniu, co umówiona randka – mówi dr Mariusz Duda.

Także dla osób z nieświeżym oddechem dentyści mają rozwiązanie, lepsze od tradycyjnych gum. W aptekach dostępne są specjalne tabletki chlorofilowe oraz płukanki do ust zawierające olejki eteryczne m.in. eukaliptusowe, tymolowe czy mentolowe. - Problem nieświeżego oddechu dotyczy ponad 25 proc. populacji. Często wynika on ze złej higieny, zbyt rzadkiego mycia zębów, stosowania niewłaściwych preparatów. Często najlepszym rozwiązaniem jest umycie zębów przed randką. W pogotowiu można zawsze mieć gumy do żucia – radzi dentysta.

****

Informacje dodatkowe:


Dr n. med. Mariusz Duda  jest uznanym stomatologiem, specjalistą w dziedzinie implantologii i chirurgii stomatologicznej. Działa aktywnie na forum międzynarodowych stowarzyszeń  implantologicznych, jest współzałożycielem i aktualnym prezesem Polskiego Stowarzyszenia  Implantologicznego oraz wiceprezydentem  ICOI  - International Congress of Oral Implantologists a także wiceprezydentem DGOI  - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie na Polskę.  Założył klinikę stomatologiczną Silesia Med, która w 2010 roku została przekształcona w klinikę Duda Clinic, jedną z najnowocześniejszych klinik  stomatologicznych i  implantologicznych na południu Polski. W Duda Clinic  pacjenci obejmowani są kompleksową opieką stomatologiczną obejmującą  m.in. diagnostykę, profilaktykę, endodoncję, stomatologię estetyczną i leczenie implantologiczne. Wysokie kwalifikacje i doświadczenie lekarzy Duda Clinic oraz dbałość o najwyższy komfort pacjenta  gwarantują skuteczne i efektywne leczenie w doskonałej atmosferze. www.dudaclinic.com

Komentarze do: Randkujesz on-line? Uważaj na zęby, kobiety je oceniają

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz