Szukaj

Pary homoseksualne mogą czuć presję wychowywania heteroseksualnych dzieci

Podziel się
Komentarze0

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że presja społeczna wywierana na parach homoseksualnych, by te wychowywały swe dzieci na heteroseksualne, wywołuje duże dawki stresu wśród tych rodzin i sprawia, że homoseksualnym dzieciom rodziców o tej samej płci ciężej jest uzyskać potrzebne wsparcie.Według terapeuty rodzinnego i pracownika społecznego Arlene Istar Lev z Albany (Nowy Jork), wyniki badania pokazują, że dzieci wychowywane przez lesbijki, gejów, biseksualistów oraz transseksualistów są zdrowe psychicznie i często lepiej radzą sobie w szkole, a także sprawiają mniej kłopotów niż ich rówieśnicy.

– Jednak wiele par homoseksualnych czuje, iż aby udowodnić, że są dobrymi rodzicami, muszą oni wychowywać swoje dzieci na heteroseksualistów – wyjaśniła Lev w artykule opublikowanym we wrześniowym wydaniu czasopisma Family Process.

– Rodzice homoseksualni — tak jak i heteroseksualni — mogą mieć trudności z zaakceptowaniem dzieci homo- lub transseksualnych, gdyż po części identyfikują się z przeszkodami, które ich dzieci będę napotykać, a także z powodu odczuwanej presji społecznej by wychować „normalne” dzieci – podkreśliła Lev w informacji prasowej od wydawcy czasopisma.


Dodała, iż homoseksualni rodzice widzący swoją własną tożsamość bardziej jako zaletę, niż coś, co należałoby przezwyciężyć, mają wyjątkową skłonność do kształtowania własnego ja swoich dzieci.

– Nie ma nic złego w byciu homoseksualistą, więc nie powinno być nic złego w tym, że dziecko rodziców o tej samej płci też jest homoseksualne – stwierdziła Lev w komunikacie prasowym.

Lev, która pracuje z homoseksualnymi rodzicami już niemal trzydzieści lat, zauważyła, że większość dzieci tych rodziców i tak jest heteroseksualna, zupełnie jak w przypadku dzieci heteroseksualnych rodziców.

– Trzeba zaakceptować i uszanować różnice rodziców tej samej płci, a więc tym samym nie wolno wywierać na nich nacisku, by próbowali „być jak” heteroseksualiści – zasugerowała Lev.

– Musimy przestać powtarzać, że bycie homoseksualistą nie ma wpływu na tożsamość dziecka; oczywiście że ma. Może właśnie dzięki temu, że w pewnych sprawach się „różnimy” nasze dzieci tak dobrze sobie radzą – dodała Lev.

Komentarze do: Pary homoseksualne mogą czuć presję wychowywania heteroseksualnych dzieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz