Szukaj

Jak nie zwariować wychowując dzieci?

Podziel się
Komentarze0

Wychowywanie dzieci jest bardzo trudnym zadaniem. Pochłania wiele czasu i energii. W związku z tym jest wyczerpujące i w konsekwencji powoduje u rodziców zmęczenie. Oto kilka cennych wskazówek, które pozwolą rodzicom nie zwariować wychowując swoje pociechy.

Jak nie zwariować wychowując dzieci?Wskazówki, które pozwolą ci  być dobrym rodzicem i pozostać przy zdrowych zmysłach:


  • Naucz się radzić sobie ze stresem
Stres jest nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Dla niektórych jest czynnikiem motywującym do działania, dla innych z kolei osłabiającym i uniemożliwiającym prawidłowe funkcjonowanie.Kluczem do sukcesu jest nauka radzenia sobie ze stresem. W tym celu zastanów się co jest głównym źródłem stresu w twoim życiu. Kolejno skup się na wyeliminowani tych czynników, nad którymi jesteś w stanie zapanować.

Czasami okazuje się, że źródło twojego stresu jest zupełnie błahe i łatwe do usunięcia. W niektórych sytuacjach będziesz zmuszona znaleźć własne sposoby na radzenie sobie ze stresem, na przykład w sytuacji awanturowania się malucha. Jeśli nauczysz się sobie z nimi radzić będziesz spokojnym i rozważnym rodzicem.

  • Bądź zorganizowana
Wychowywanie dzieci wymaga od kobiety zorganizowania. Dzięki dobrej organizacji jesteś w stanie zapanować nad wieloma rzeczami. W tym celu warto zaopatrzyć się w notatnik lub kalendarz, w którym będziesz mogła zapisywać listę rzeczy do zrobienia. W pierwszej kolejności wykonuj zadania, które są dla ciebie priorytetem. Organizując swój dzień w taki sposób, będziesz  spokojniejsza oraz pewna że zrobiłaś wszystko co planowałaś.

  • Skorzystaj z komunikacji miejskiej i daj się podwieźć
Poruszanie się samochodem po mieście jest niezwykle uciążliwe i stresujące. Dlatego dobrą alternatywą w tej sytuacji jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Dzięki temu będziesz miała możliwość w czasie dojazdu do pracy lub przedszkola poświęcić dziecku czas. Jadąc autobusem, tramwajem lub metrem masz również możliwość poczytania książki, zrobienia listy zakupów, czy po prostu chwilę wytchnienia.


  • Korzystaj z pomocy gdzie się da
Jeśli nie chcesz zwariować opiekując się dzieckiem nie opieraj się i jak najwięcej korzystaj z pomocy innych. Jeśli to tylko możliwe umów się  z rodzicami innych dzieci, że będziecie je wozić do żłobka lub przedszkolna na zmianę. Dzięki temu będziesz miała więcej czasu dla siebie.


  • Rób dwie rzeczy naraz
Przy wychowywaniu dzieci niezwykle przydatne jest nabycie umiejętności wykonywania dwóch rzeczy naraz. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i zrobisz to co sobie zaplanujesz. W tym celu warto zaangażować dziecko w różne domowe prace. Postępując w ten sposób spędzisz czas ze swoja pociechą oraz wykonasz zaplanowane czynności.

  • Postaraj się mniej pracować
Rodzice, którzy są przytłoczeni nadmiarem obowiązków w zazwyczaj nie mają wystarczająco dużo czasu dla swoich dzieci. Dlatego jeśli masz taką możliwość zrezygnuj z niektórych obowiązków. Możesz na przykład ścierać kurze co dwa dni zamiast codziennie. Jeśli chodzi o gotowanie, skorzystaj z mrożonek, kupuj odzież która nie wymaga prasowania, dzięki temu będziesz miała więcej czasu dla dziecka.

  • Zrób sobie prezent
Kiedy czujesz, że już jesteś zmęczona warto odreagować kupując sobie coś fajnego. Dzięki temu zrelaksujesz się na zakupach i nabierzesz siły i energii do dalszej pracy.

  • Sprawcie sobie wspólny prezent
Jeśli masz taką możliwość, wygospodaruj czas tylko dla siebie i dla swojego męża. Zadbaj o to, abyście mieli sposobność przynajmniej raz w tygodniu zjeść wspólnie kolację. Co więcej postarajcie się, nadal kontynuować zwyczaj chodzenia na randki. Postępując w ten sposób będziecie mieli możliwość uratować wasze zdrowie psychiczne i zachować namiętność w związku.

  • Uprawiaj sport
Najlepszą formą odreagowania stresu jest sport. Pozwala wyzbyć się wszystkich negatywnych emocji. Dlatego jak najczęściej zabieraj dziecko na długie spacery, dzięki temu będziesz miała okazję odreagować psychicznie i przy okazji zrzucisz zbędne kilogramy i poprawisz metabolizm.

  • Zachowaj poczucie humoru
Poczucie humoru pozwala świetnie rozładować napięcie. W związku z tym najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić to podchodzić do życia i problemów z dystansem i poczuciem humoru. a

Komentarze do: Jak nie zwariować wychowując dzieci?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz