Szukaj

Uśmiechnięty facet nie jest sexy - zdaniem kobiet

Podziel się
Komentarze0

Szeroko uśmiechnięty mężczyzna jest nieatrakcyjny dla kobiety – takie wnioski płyną z badań przeprowadzonych na 1084 heteroseksualnych kobietach i mężczyznach przez University of British Columbia. Uśmiechnięty facet wydaje się paniom zbyt kobiecy i za mało dominujący.


Inaczej sądzą mężczyźni, dla których uśmiechnięta kobieta, jest bardziej pociągająca i sexy. Głos w sprawie zabrali także dentyści. Zdaniem stomatologów przyczyną negatywnych opinii może być, pozostawiająca wiele do życzenia higiena jamy ustnej wielu panów.

Kanadyjki szukają macho

Hugh Jackman nie ma szans u przeciętnej kobiety? Wszystko na to wskazuje. Ostatnie badania opublikowane na łamach pisma Emotion przez University of British Columbia udowadniają, że uśmiechnięty mężczyzna, wcale nie jest taki atrakcyjny dla kobiety, jak by się mogło wydawać. Zdaniem stomatologów na postrzeganie uśmiechniętego faceta mogą mieć wpływ dwa czynniki – brak higieny i zły stan zębów większości panów lub wręcz przeciwnie – przesadna higiena i zęby jak dropsy Tic Tac.

Mężczyźni mniej dbają o zęby niż kobiety, w efekcie czego tylko 16 proc. Polaków w wieku 35-44 lat ma zachowane wszystkie zęby. Faceci sporadycznie korzystają z zabiegów estetycznych, rzadziej także myją zęby, fundując sobie w ten sposób smoczy oddech. Trudno więc w tym przypadku mówić o atrakcyjnym i przyciągającym uśmiechu, raczej o uśmiechu drwala – mówi dr n. med. Mariusz Duda z Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna w Katowicach.

Jest też druga strona medalu. Badania pokazują, że dla wielu kobiet męski, szeroki uśmiech, a do tego bielszy niż biel jest oznaką braku. – Na całym świecie panuje mania wybielania. Niestety tej mani poddają się także mężczyźni. Lśniące, białe i nienaturalne zęby a la Superman mogą wywołać taki sam negatywny skutek, jak braki w uzębieniu.  Przesadnie dbający o siebie pan z zębami niczym porcelanowy kubek, może zostać uznany za niemęskiego i zapatrzonego w siebie – wyjaśnia stomatolog.

Zobacz również:Jakość zębów wpływa na randkowanie

Dziś zły stan uzębienia znajduje się na 2 miejscu na liście 10 rzeczy odrażających u mężczyzn wg portalu aol.co.uk. W tym samym gronie znalazły się męskie piersi, przesadne perfumowanie się, włosy w uszach i nosie, sztuczna opalenizna i zarost na twarzy. – Zły stan uzębienia może zniechęcić do rozmowy, a co dopiero do bliższego kontaktu. Wpływa on także znacząco na relacje damsko – męskie. W wielu przypadkach nawet nie chodzi o to, aby partner miał idealnie równe zęby, ale żeby były one zdrowe – mówi dr Duda.


I faktycznie, aż 87 proc. Polek nie wyobraża sobie randkowania z mężczyzną, którego zęby są w fatalnym stanie. 75 proc. nie powtórzyłoby randki z facetem mającym nieświeży oddech – wynika z sondy Duda Clinic. Inna sprawa, że dla wielu kobiet zły stan zębów partnera jest sygnałem ostrzegawczym, dotyczącym ogólnej kondycji organizmu potencjalnego partnera.

- Żółte zęby są sygnałem, że palimy. Nieświeży oddech może być skutkiem problemów w żołądkiem, wątrobą lub zaawansowanej próchnicy. Mężczyźni ze zniszczonymi zębami są także bardziej narażeni na choroby serca i cukrzycę. Te wszystkie czynniki rzutują na to jak macho stojącego przy barze i uśmiechający się w kierunku grupy pań, jest przez nie, postrzegany – mówi dr Duda.

*Sondę Duda Clinic przeprowadzono na grupie 200 kobiet w wieku 18-40 lat.

Informacje dodatkowe:


Dr n. med. Mariusz Duda  jest uznanym stomatologiem, specjalistą w dziedzinie implantologii i chirurgii stomatologicznej. Działa aktywnie na forum międzynarodowych stowarzyszeń  implantologicznych, jest współzałożycielem i aktualnym prezesem Polskiego Stowarzyszenia  Implantologicznego oraz wiceprezydentem  ICOI  - International Congress of Oral Implantologists a także wiceprezydentem DGOI  - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie na Polskę.  Założył klinikę stomatologiczną Silesia Med, która w 2010 roku została przekształcona w klinikę Duda Clinic, jedną z najnowocześniejszych klinik  stomatologicznych i  implantologicznych na południu Polski. W Duda Clinic  pacjenci obejmowani są kompleksową opieką stomatologiczną obejmującą  m.in. diagnostykę, profilaktykę, endodoncję, stomatologię estetyczną i leczenie implantologiczne. Wysokie kwalifikacje i doświadczenie lekarzy Duda Clinic oraz dbałość o najwyższy komfort pacjenta  gwarantują skuteczne i efektywne leczenie w doskonałej atmosferze. www.dudaclinic.com

Komentarze do: Uśmiechnięty facet nie jest sexy - zdaniem kobiet

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz