Szukaj

Co mają zęby do męskości? Okazuje się, że dużo!

Podziel się
Komentarze0

Co 10 Polak ma problemy z erekcją. Tylko 36 proc. mężczyzn przyznających się do problemu szuka pomocy u seksuologa lub lekarza.  Problem dotyczy przede wszystkim mężczyzn po 40-tym roku życia. Najczęstszą jego przyczyną jest stres, styl życia, choroby serca, a także nowotwory. Do tej listy coraz częściej specjaliści dopisują także choroby jamy ustnej.


Z badań naukowców wynika, że mężczyźni cierpiący na próchnicę i zapalenie dziąseł bardziej narażeni są na zaburzenia potencji. 

Myj zęby, a będziesz dłużej sprawny

Choroby dziąseł oraz próchnica mogą mieć wpływ na zdolność osiągania pełnej erekcji - donosi British Dental Health Foundation. Ostatnie badania opublikowane na łamach Journal of Periodontical sugerują, że winne problemom łóżkowym są rozwijające się w jamie ustnej bakterie, przedostające się do krwioobiegu i powodujące infekcje, a w konsekwencji rozwój chorób ogólnoustrojowych. Badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców na grupie 70 mężczyzn pokazały, iż występowanie problemów z męskością nasila się u osób z objawami przewlekłego zapalenia przyzębia. 4 na 5 mężczyzn cierpiących na poważne zaburzenia erekcji miało jednocześnie objawy choroby dziąseł.

- Stan zdrowia jamy ustnej ma wpływ na stan zdrowia całego organizmu, także na naszą sprawność seksualną. Rozwijające się w jamie ustnej bakterie w sytuacji, kiedy mamy zaawansowana próchnicę lub choroby przyzębia mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia innych organów m.in. serca i nerek, mogą być również przyczyną rozwoju cukrzycy. Przedostanie się bakterii do krwioobiegu może spowodować zakażenie całego organizmu, wpływając tym samym na sprawność wszystkich organów. Dlatego tak ważna jest higiena jamy ustnej i leczenie próchnicy, zwłaszcza u mężczyzn po 30 roku życia, kiedy pojawiają się pierwsze problemy z potencją – mówi dr n. med. Mariusz Duda z Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna w Katowicach.


Kiepsko z higieną, kiepsko z sercem

Tymczasem mężczyźni w Polsce dentystę omijają szerokim łukiem, kiepsko jest również z poziomem higieny. Zaledwie 47 proc. mężczyzn myje żeby 2 razy dziennie. Aż 6 proc. nie myje zębów w ogóle – wynika z danych Dentysta.eu. Do dentysty z kolei panowie najczęściej zgłaszają się, kiedy pojawia się ból i konieczne jest skomplikowane leczenie. – Pod tym względem kobiety mają większą świadomość, rozumiejąc, że stan zdrowia jamy ustnej odbija się na zdrowiu całego organizmu. Mężczyźni częściej problemy jamy ustnej bagatelizują i zamiast stawiać na profilaktykę próchnicy, częściej przychodzą do dentysty z zaawansowaną próchnicą, chorobami dziąseł, a nawet zakażeniami – mówi dr Duda.


Zdaniem dentysty najnowsze doniesienia naukowców powinny zmobilizować mężczyzn do częstszych wizyt u dentysty. – Brak odpowiedniego leczenia stomatologicznego, a także zwykłej higieny ma swoje konsekwencje nie tylko w zaburzeniach erekcji, u mężczyzn z próchnicą czy zapaleniem dziąseł wzrasta ryzyko wystąpienia chorób serca, udaru, zapalenia płuc, a także ryzyko rozwoju raka jamy ustnej, który częściej występuje właśnie u mężczyzn. U osób z próchnicą ryzyko wystąpienia zawału serca wzrasta  nawet o 70 proc.– mówi dentysta. - Jama ustna jest rajem dla bakterii, przede wszystkim paciorkowców, każda otwarta rana, a z takimi mamy do czynienia przy chorobach dziąseł czy próchnicy otwiera drogę bakterii do układu krwionośnego siejąc spustoszenie w organizmie – dodaje.

Informacje dodatkowe:

Dr n. med. Mariusz Duda  jest uznanym stomatologiem, specjalistą w dziedzinie implantologii i chirurgii stomatologicznej. Działa aktywnie na forum międzynarodowych stowarzyszeń  implantologicznych, jest współzałożycielem i aktualnym prezesem Polskiego Stowarzyszenia  Implantologicznego oraz wiceprezydentem  ICOI  - International Congress of Oral Implantologists a także wiceprezydentem DGOI  - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie na Polskę.  Założył klinikę stomatologiczną Silesia Med, która w 2010 roku została przekształcona w klinikę Duda Clinic, jedną z najnowocześniejszych klinik  stomatologicznych i  implantologicznych na południu Polski. W Duda Clinic  pacjenci obejmowani są kompleksową opieką stomatologiczną obejmującą  m.in. diagnostykę, profilaktykę, endodoncję, stomatologię estetyczną i leczenie implantologiczne. Wysokie kwalifikacje i doświadczenie lekarzy Duda Clinic oraz dbałość o najwyższy komfort pacjenta  gwarantują skuteczne i efektywne leczenie w doskonałej atmosferze.

www.dudaclinic.com

Komentarze do: Co mają zęby do męskości? Okazuje się, że dużo!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz