Szukaj

Chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna czy kosmetologia?

Podziel się
Komentarze0

Badania są bezlitosne – zaledwie 19% kobiet jest zadowolonych ze swojego ciała i jedynie 23% kobiet nie chciałoby zmienić nic w swojej twarzy (TNS OBOP, 2011).  Dla pozostałych 80% nadzieją pozostaje korekta urody za pomocą zabiegów kosmetycznych, medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Jakie są najskuteczniejsze, a przy tym bezpieczne sposoby na piękny wygląd?



Co Polki chciałby zmienić w swoim wyglądzie?

Wygląd i kondycja skóry – to numer jeden na liście cech, które Polki chciałyby zmienić w wyglądzie swojej twarzy. Jak pokazują badania TNS OBOP ze stycznia 2011, aż 66% kobiet wskazuje je jako najbardziej niezadowalające. W swoim ciele Panie najchętniej zmieniłyby brzuch (43% kobiet) oraz uda (24%).

Co zaskakujące - z badań wynika, że zadowolenie ze swojego ciała zależy od wykształcenia. Zmian chciałoby dokonać aż 88% kobiet z wykształceniem wyższym i tylko 54% z wykształceniem podstawowym. Zmianami w wyglądzie swojej twarzy zainteresowane jest 84% kobiet z wykształceniem wyższym i 69% z wykształceniem podstawowym.

Kosmetologia, medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna – co wybrać?

Co w takim razie wybierają Polki, które chcą zmienić swój wygląd? Drogi są trzy – kosmetologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Zabiegi medycyny estetycznej są bardziej inwazyjne niż zabiegi kosmetyczne. Są one wykonywane głębiej, aktywizują głębsze warstwy skóry. Przez to są skuteczniejsze od zabiegów kosmetycznych, które działają tylko powierzchownie. Zdaje sobie z tego sprawę aż 46% Polek, które wskazują medycynę estetyczną jako skuteczniejszą niż kosmetologia.


Najbardziej inwazyjną metodą poprawiania urody jest chirurgia plastyczna. Wiąże się ona jednak z możliwością powikłań i koniecznością rekonwalescencji. Należy również brać pod uwagę nieodwracalność zabiegu. To powody, dla których aż 74% kobiet wskazuje medycynę estetyczną jako bezpieczniejszą niż chirurgia plastyczna.


W gabinecie – na co Polki decydują się najczęściej?


Zabiegi medycyny estetycznej to sposób na zwalczanie oznak starzenia i niedoskonałości skóry.  Polki najczęściej wybierają  peelingi (52% klientek), zabiegi likwidujące przebarwienia (17%) oraz laser (16%). Na liście najpopularniejszych zabiegów znaleźć można również wypełnienie kwasem hialurowym oraz botox (po 13% klientek).
Gabinety medycyny estetycznej podążają za oczekiwaniami pacjentek i proponują zabiegi, które łączą wysoką skuteczność w zwalczaniu niedoskonałości z bezpieczeństwem.

Najlepszym przykładem jest zabieg termolifting Zaffiro, oferowany przez Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis. Głowica podgrzewa głębokie warstwy skóry, dzięki czemu osiąga się rezultaty porównywalne do liftingu, ale bez ryzyka związanego z operacją plastyczną. Liposukcja przestała być również jedyną opcją na utratę zbędnych kilogramów, zwłaszcza w strategicznych miejscach – jak brzuch, uda, pośladki, ramiona. Zabiegi takie jak Vacavite – czyli odchudzanie ultradźwiękami, gwarantują utratę 2-4 cm w obwodzie ciała już po jednym, około godzinnym zabiegu.

Jak dobrze wybrać gabinet medycyny estetycznej?


Przy wyborze gabinetu należy pamiętać o tym, że uprawnienia do wykonywania zabiegów mają tylko osoby o wykształceniu medycznym. O czym pamiętać wybierając gabinet medycyny estetycznej?

1.    Konsultacje lekarskie – profesjonalny zabieg medycyny estetycznej musi rozpocząć się od zebrania wywiadu na temat pacjentki.
2.    Sprawdź kompetencje i doświadczenie osoby wykonującej zabieg.
3.    Zdobądź informacje na temat urządzeń, z których korzysta gabinet medycyny estetycznej.

Komentarze do: Chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna czy kosmetologia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz