Szukaj

Pamiątka z ciąży

Podziel się
Komentarze0

Przebarwienia na skórze takie jak piegi, plamy, znamiona oraz ciemna, pionowa linia na brzuchu, choć wyglądają niepokojąco, są naturalnymi objawami towarzyszącymi ciąży. Zwykle nie wiążą się z żadnymi dolegliwościami, a po porodzie znikają zupełnie.U kobiet w ciąży pojawia się charakterystyczna, ciemna linia biegnąca od pępka do wzgórka łonowego.  Wraz z pojawieniem się tej linii, ciemnieją też brodawki sutkowe. Fachowo ta linia nazywa się Linea Alba (linia biała), a gdy zmienia kolor podczas ciąży - Linea Negra (linia czarna). Jest to splot włókien kolagenowych ciągnących się od wyrostka mieczykowatego przez pępek aż do spojenia łonowego. Skóra w tym miejscu ma jaśniejszy kolor, stąd nazwa.

Skąd bierze się ciemna linia na brzuchu?


W czasie ciąży, a dokładnie w drugim jej trymestrze, linia biała zmienia kolor na ciemny, co  jest spowodowane zwiększoną produkcją melaniny (pigmentu odpowiadającego za kolor skóry) w organizmie ciężarnej kobiety. To właśnie melanina zabarwia białą linię, wcześniej prawie niewidoczną, na brązowawy kolor. Linia ta szczególnie wyraźnie zaznaczona jest u brunetek - u nich występuje większa ilość barwnika. Ciemny pasek zniknie po porodzie i zabarwienie skóry będzie takie, jak przed ciążą.


Mało widoczny ślad po porodzie


Jedyna linia, jak może zostać po porodzie, to pozioma blizna po cesarskim cięciu. - „Aby pomóc jej być jak najmniej widoczną dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne plastry na blizny np. silikonowe plastry na blizny Sutricon. Pomogą one w pierwszych dniach po zdjęciu opatrunku z rany, gdyż złagodzą ból i swędzenie, a także w późniejszym procesie gojenia, gdy rozjaśniają i wygładzają tworzącą się bliznę” - mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Więcej informacji na temat plastrów na blizny Sutricon na www.polkaintymnie.pl

Dodatkowe informacje:

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci - mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią - preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych - Femisept URO oraz doustny probiotyk - Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny - Sutricon.

Komentarze do: Pamiątka z ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz