Szukaj

Palenie marihuany w trakcie ciąży

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta która zachodzi w ciąże ma świadomość, jak bardzo używki są niebezpieczne dla życia i zdrowia jej nienarodzonego dziecka. Ale wątpliwości budzą miękkie narkotyki, które również zaliczamy do używek, jakie powodują groźne następstwa dla Twojego dziecka.Efektem zażywania narkotyków jest uzależnienie od nich dziecka, zanim pojawi się jeszcze na świecie. Kiedy kobieta sięga po tą używkę często może dojść do uszkodzenia płodu w wyniku działania tych toksycznych substancji. Ponadto nadużywanie narkotyków miękkich w tym haszyszu zwiększa ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych, wad wrodzonych, zbyt niską wagę urodzeniową, poronienie. Poza tym zauważono, że dzieci których matki w trakcie ciąży paliły marihuanę mają kłopoty ze skupieniem uwagi.

Nawet nie wielka ilość palonej marihuany np. raz w miesiącu niesie za sobą groźne skutki dla dziecka. Kobieta przybiera nieproporcjonalnie na wadze, a ponadto cierpi na chroniczne wymioty. Częste wymioty ( nieleczone ) mogą być przyczyną odwodnienia, które realnie może doprowadzić do zaburzeń odżywiania dziecka. A także spowodują gwałtowny oraz długi poród.


Inne niebezpieczne konsekwencje to uszkodzenie genów, a w kolejności pojawienie się wad rozwojowych, nowotworów, choroby układu oddechowego, wad wzroku czy tak zwanego symptomu odwykowego u nowonarodzonego dziecka. Wszystkie te zagrożenia powinny jednoznacznie przekonać Cię do zaprzestania palenia narkotyków miękkich. Chwila Twojej przyjemności sprawi, iż Twoje dziecko będzie musiało przez całe życie borykać się z różnymi problemami zdrowotnymi.

Poza tym jeżeli palisz marihuanę musisz nastawić się na kłopoty z zajściem w ciąże. Często zdarza się, że długotrwałe palenie wywołuje niepłodność co całkowicie pozbawia Cię możliwości posiadania potomstwa.

Jeżeli Ty sama nie sięgasz po tą używkę ale czyni to na przykład Twój partner musisz unikać wdychania dymu palonej marihuany. Dym działa tak samo jak substancje smoliste zawarte w tytoniu papierosowym, który również jest niebezpieczny dla zdrowia i życia Twojego dziecka.

Komentarze do: Palenie marihuany w trakcie ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz