Szukaj

Na co powinnaś uważać w czasie ciąży

Podziel się
Komentarze0

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Już od dnia kiedy dowiadujesz się o zmianie jaka zaszła w Twoim organizmie i fakcie zastania mama zapewne zaczynają nachodzić Cię różne myśli. Zastanawiasz się na co powinnaś uważać, co teraz będzie najlepsze dla Twojego organizmu, a z czego definitywnie powinnaś zrezygnować by nie zaszkodzić nienarodzonemu maleństwu. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości które Cię trapią.Zacznijmy od kwestii oczywistych. Przede wszystkim powinnaś zrezygnować z wszelkich używek. Alkohol, papierosy czy środki odurzające bardzo źle wpływają na nienarodzone dziecko i w konsekwencji mogą spowodować pojawienie się bardzo poważnych schorzeń u maleństwa. A także wywołać wczesny poród lub nawet spowodować śmierć dziecka. Dlatego bez względnie zrezygnuj ze środków odurzających. Poza tym zwróć uwagę na ilość kofeiny jaką spożywasz. Kofeina w dużych ilościach również może wywołać problemy ze zdrowiem u Twojego dziecka. Musisz mieć świadomość, że kofeina znajduje się nie tylko w kawie ale jej ilości znajdują się także w coca-coli i herbacie.
Dodatkowo zrezygnuj z surowego mięsa, ryb, jaj. Te produkty mogą zawierać niebezpieczne drobnoustroje czy pasożyty, jakie w konsekwencji powodują groźne choroby dla Twojego dziecka. Nie jedz także serów pleśniowych z niepasteryzowanego mleka one także mogą być źródłem niebezpiecznych drobnoustrojów.


Natomiast bezwzględnie codziennie powinnaś zażywać kwas foliowy, substancja ta zmniejsza ryzyko pojawienia się wad wrodzonych u dziecka między innymi rozszczepu podniebienia. Twój lekarz Ginekolog na pewno przepisze Ci odpowiednie witaminy o ich zażywaniu również powinnaś pamiętać.

Poza odpowiednią dietą musisz zwrócić uwagę na czynności dnia codziennego, które w Twoim odmiennym stanie muszą ulec pewnej modyfikacji.

  • Jeżeli masz w domu kota nie powinnaś zmieniać mu kuwety. Musisz wiedzieć, że koty są źródłem toksoplazmozy co dla kobiety w ciąży jest szczególnie niebezpieczne. Dlatego poinformuj swojego lekarza o obecności zwierzęcia w swoim domu by mógł on zastosować środki zapobiegawcze.
  • Unikaj kąpieli oraz brania prysznicu w bardzo gorącej wodzie. Jest to bardzo niezdrowe i może spowodować krwawienia, a czasem nawet poronienie. Sauna również nie jest dobrym rozwiązaniem.
  • Kiedy sprzątasz swoje mieszkanie i używasz do tego celu tzw. ”chemii” pamiętaj o zakładaniu rękawiczek na ręce i unikania wdychania szkodliwych oparów, które np. wydzielają płyny do dezynfekcji kanalizacji w umywalce.

Komentarze do: Na co powinnaś uważać w czasie ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz