Szukaj

Młoda mama piękna i witalna

Podziel się
Komentarze1

Ciąża i poród to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Wczesny okres macierzyństwa (pierwsze miesiące), to czas, w którym kobiety zmagają się ze zmianami fizycznymi, wywołującymi różne dolegliwości. Osłabienie, dokuczliwe bóle kręgosłupa i stawów, rozstępy oraz cellulit - to najbardziej dokuczliwe problemy młodych mam. Jak sobie z nimi radzić? Pomogą gimnastyka i masaż!Dobra kondycja psychiczna i fizyczna przyszłej mamy nie tylko wpływa na prawidłowy rozwójjak płodu, ale także rzutuje na jej relacje z partnerem, rodziną, znajomymi i współpracownikami. Aby wyglądać i czuć się kwitnąco, warto zadbać o zdrowie organizmu jeszcze przed zajściem w ciążę. Przydadzą się zwłaszcza bogata w witaminy i mikroelementy dieta oraz właściwie dobrany zestaw ćwiczeń, który pomoże wzmocnić mięśnie i stawy.

Tak przygotowana łatwiej zmierzysz się z długimi miesiącami ciąży i porodem. Doskonałym rozwiązaniem jest też masaż, który wyraźnie poprawia samopoczucie oraz odpręża i redukuje stres związany z troską o nienarodzone dziecko. Tego rodzaju zabiegów relaksacji należy unikać jednak w pierwszym trymestrze ciąży, ze względu na kształtowanie się łożyska oraz intensywny rozwój zarodka, a także w dziewiątym miesiącu, aby nie sprowokować akcji porodowej. Przez pozostały okres ciąży masaże stosować można praktycznie u każdej kobiety, u której nie nastąpiły komplikacje lub inne przeciwwskazania natury medycznej. Masaż pełni istotną rolę również w rewitalizacji poporodowej –jest m.in. skutecznym narzędziem w  walce z rozstępami i cellulitem. Ponadto wzmacnia mięśnie kręgosłupa, grzbietu, karku i kończyn, które dźwigają niemowlę. Forma masażu i dobór odpowiednich technik zależą od okresu macierzyństwa i indywidualnych potrzeb kobiety. Zwykle maluch absorbuje większość czasu, wizyty w gabinetach masażu można więc zastąpić równie skutecznymi zabiegami w zaciszu własnego domu. Na rynku dostępna jest szeroka gama foteli masujących, które wykonują masaż ugniatający, ostukujący, chwytający ramion, shiatsu i inne odmiany.


- Najnowszej generacji fotele masujące, jak Sanyo 8700, sprawdzają poziom napięcia mięśniowego i na tej podstawie dobierają odpowiedni program masażu. Wskazany model posiada ponadto sensor stresu, a więc wykrywa i redukuje znużenie i zdenerwowanie – tłumaczy Marcin Pluta, ekspert z firmy Pro-Wellness.

Zakres i siłę masażu na takich fotelach można też ustalać indywidualnie i kierować masaż na zmęczone i obolałe partie mięśni. Po ciężkim dniu, gdy maluch już śpi, z pewnością warto zadbać o chwilę odpoczynku dla siebie. Filiżanka aromatycznej herbaty i kwadrans na fotelu masującym to bez wątpienia świetna regeneracja dla zmęczonego ciała i duszy.

Komentarze do: Młoda mama piękna i witalna (1)

krychaa
krychaa 02-03-2011 19:21

sposoby

1

masaż jest ok, ale niestety nie każda młoda mama może sobie na niego pozwolić. dużo bardziej skuteczne w odzyskaniu formy jest moim zdaniem właściwe odżywianie, spacery z maluchem i inne formy ruchu oraz łykanie suplemen... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze