Szukaj

Bóle krzyżowe przed porodem

Podziel się
Komentarze0

Poród jest bardzo ważnym przeżyciem dla kobiety. Jest też ciężkim doświadczeniem dla przyszłej mamy. Bóle jakie odczuwasz zaraz po tym jak pojawiają się skurcze porodowe zwane są krzyżowymi. Zazwyczaj są one bardziej nasilone, gdy twoje dziecko jest ustawione tyłem i jego główka naciska na kość krzyżową.Taki ból może być dla kobiety nie do zniesienia. Szczególnie w przypadku kiedy występuje między skurczami, dlatego warto pomyśleć o tym jak można go skutecznie załagodzić. Pojawienie się takiego bólu będzie oznaczało zbliżający się poród. Możliwe więc, ze będziesz leżeć na szpitalnym łóżku kiedy one cię dopadną. Jeżeli tak jest poproś pielęgniarkę o znieczulenie zewnatrzoponowe. Oczywiście wcześniej porozmawiaj z anestezjologiem na czym ono polega i czy jest wskazane w twoim przypadku.


Istnieją, również inne sposoby jakie można zastosować, żeby sobie ulżyć w bólu m.in.:

  • Częsta zmiana pozycji. Powoduje to, że mniejsza się nacisk na kość krzyżową. Jeżeli jest to możliwe kiedy pojawi się ból spróbuj spacerować, wstać, przewracać się na łóżku, kucać tak żeby było ci wygodniej i ból ulżył.
  • Ciepłe lub zimne okłady. To zależy co bardziej sprawia ci ulgę. Jeżeli możesz to poproś kogoś kto ci towarzysz przy łóżku lub pielęgniarkę żeby przyniosła ci ciepły kompres lub zimny lód.
  • Masaż. Uciskanie i masaż jest dobrym sposobem na zwalczanie bólu. Poproś swojego partnera, aby rozmasował ci bolesne miejsca. Bezpośredni ucisk dłonią, palcami lub pięścią na pewno spowoduje mniejsze odczucia napięcia.

Możesz również skorzystać z innych metod jak uciskanie odpowiednich miejsc na stopie, hydroterapii czy medytacji. Wszystkie te metody możesz ze sobą połączyć, jeżeli mają ci przynieś ulgę. Jeżeli natomiast boisz się o swoje dziecko, żeby mu przypadkiem nie zaszkodzić możesz wcześniej zapytać lekarza prowadzącego o sprawdzone metody jakie on poleca.

Komentarze do: Bóle krzyżowe przed porodem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz