Szukaj

Bezpieczny sposób na zwiększenie laktacji

Podziel się
Komentarze0

Na stołecznych porodówkach pojawiło się piwo karmelowe jako sposób na zwiększenie laktacji. Czy ma ono faktycznie działanie mlekopędne, czy też szkodzi mamie i noworodkowi? Zdania środowiska medycznego są podzielone.Piwo karmelowe w diecie matki karmiącej piersią ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. W ostatnich tygodniach było sprzedawane m.in. w sklepiku w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie. Dr Monika Żukowska-Rubik, konsultant laktacyjny z tej placówki uważa, że słód jęczmienny zawarty w piwie podnosi poziom prolaktyny, hormonu ważnego dla laktacji. Doktor Żukowska - Rubik powołuje się przy tym na przeprowadzone badania naukowe. To tłumaczenie przekonało wiele mam przebywających w tym szpitalu i skorzystały one z tej rady.

Alkohol szkodzi noworodkowi


Zdecydowanie przeciw jest jednak mazowiecki konsultant ds. neonatologii, prof. Maria Borszewska-Kornacka, która w specjalnym piśmie wysłanym do Szpitala św. Zofii zakazała „szkodliwych praktyk laktacyjnych". Jej zdaniem karmiące mamy absolutnie nie powinny sięgać po ten z pozoru niewinny napój. Inni eksperci od laktacji podkreślają, że piwo to zawiera 0,5 % alkoholu, a każda ilość alkoholu jest szkodliwa dla noworodka i dlatego nie powinno być absolutnie stosowane w celu zwiększenia laktacji.

Mamy karmiące piersią chętnie sięgają po produkty, którym przypisywane jest działanie mlekopędne. Są to zwykle przeróżne napoje, w zależności od kraju i lokalnej tradycji. Chodzi tu o różnego rodzaju herbatki, ziołowe napary, ale także kawę, piwo a nawet wino. Np. we Włoszech ciężarne kobiety oraz mamy karmiące zwyczajowo piją lampkę czerwonego wina do obiadu.


Herbatka laktacyjna o udowodnionym działaniu


Tymczasem na polskim rynku dostępna jest specjalna herbatka laktacyjna o udowodnionym klinicznie działaniu zwiększającym laktację. Jest to Herbatka Humana dla karmiących mam. Zawarte w niej składniki, takie jak koper i ziele werbeny pospolitej wspierają wytwarzanie mleka i pomagają w zaspokojeniu zwiększonego zapotrzebowanie na płyny w okresie karmienia piersią.


„Herbatka dla karmiących mam Humana to bezpieczny produkt, który powinien znaleźć się w diecie każdej karmiącej mamy, także dlatego, że ma działanie odprężające, dzięki zawartości w składzie czerwonokrzewu." - mówi Monika Gąska – Brand Manager Humana –„ Od innych herbatek laktacyjnych odróżnia ją fakt, iż nie zawiera anyżku. W jej składzie są wyłącznie naturalne składniki. Nie jest produktem kontrowersyjnym i spełnia wymagania ekspertów w dziedzinie żywienia." – dodaje Monika Gąska.

Dodatkowe informacje

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych - Femisept URO. Nowością w ofercie jest suplement diety dla kobiet - Trivagin.

Więcej informacji w serwisie www.humana.pl.  www.mamajestkobieta.pl  www.bezpiecznywozek.pl

Komentarze do: Bezpieczny sposób na zwiększenie laktacji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz