Szukaj

Alarmujący wzrost liczby przypadków udaru mózgu u kobiet ciężarnych

Podziel się
Komentarze1

Badacze amerykańscy stwierdzili alarmujący wzrost, w ciągu tych ostatnich dwunastu lat, liczby przypadków kobiet ugodzonych przez incydent naczyniowo-mózgowy w okresie ciąży albo w ciągu trzech miesięcy po porodzie, wyjawia badanie opublikowane w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych.Jakieś 4085 hospitalizacji ze względu na przekrwienie mózgu związane z ciążą zostało ujawnionych w Stanach Zjednoczonych w latach 1994-1995, a jest to liczba, która przeszła do 6293 w latach 2006-2007, co oznacza 54-procentowy wzrost, jak wskazuje badanie, które ukazało się w przeglądzie Stroke, wydawanym przez amerykańskie towarzystwo kardiologiczne.

Statystyki te zaalarmowały nas, wyjaśnia dla Agence France Presse główna autorka badania, pani Elena Kuklina.

Spodziewaliśmy się, iż zaobserwujemy wzrost liczby takich przypadków, ale nie do tego stopnia,
dorzuca pani epidemiolog pracująca w Atlanta, w Georgii (południowo-wschodniej).


Mimo że proporcja kobiet, które padają ofiarą incydentu naczyniowo-mózgowego w okresie ciąży albo w ciągu trzech kolejnych miesięcy, pozostaje niska – 0,75% kobiet w Stanach Zjednoczonych – to jednakże potrzeba więcej badań, podkreśla specjalistka.

Jej zdaniem, jednym z wyjaśnień tego nieoczekiwanego wzrostu jest to, iż coraz więcej kobiet ma już nadwagę, kiedy zachodzą w ciążę, co może zaostrzyć powikłania związane z cukrzycą albo z ciśnieniem tętniczym.

Dzisiaj, coraz więcej kobiet, zanim nawet zajdzie w ciążę, prezentuje wiele czynników ryzyka incydentu naczyniowo-mózgowego, takie jak otyłość, chroniczne nadciśnienie, cukrzyca albo choroby sercowe wrodzone, wyjaśnia pani Elena Kuklina.

W sytuacji, kiedy ciąża sama w sobie jest czynnikiem ryzka, jeśli już od samego początku jesteś zagrożona tym albo tamtym czynnikiem ryzyka, prawdopodobieństwo, że będziesz miała udar mózgu, podwaja się,
mówi specjalistka.

Pani epidemiolog sugeruje więc, aby lekarze byli nieco bardziej szkoleni w tej dziedzinie.

Badanie to opiera się na narodowej bazie danych zebranych od 5 000 000 do 8 000 000 pacjentek. Dane pochodzą z 1 000 szpitali amerykańskich.

Komentarze do: Alarmujący wzrost liczby przypadków udaru mózgu u kobiet ciężarnych (1)

OlimpiaGRAS
OlimpiaGRAS 29-06-2012 23:08

MÓZG. NISKIE WĘGLOWODANY. BŁĘDY W TABELACH Z IG

1

BH.48. MOTTO: ENERGIA I WIEDZA, SĄ WAŻNE JAK NA 1 ROKU STUDIÓW, TZN. ALFABET NT BYCIA !! MÓZG CZŁOWIEKA ODŻYWIA SIĘ GLUKOZĄ. WOBEC TEGO NALEŻY WIEDZIEĆ: Iż najlepszym dla mózgu paliwem jest; CHLEB ty... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze