Szukaj

ZUS zadba o Twój głos

Podziel się
Komentarze0

Praca w radiu, telewizji, czy szkole nierozerwalnie wiąże się z częstymi chorobami narządu głosu. ZUS podjął działania chroniące wszystkie grupy zawodowe posługujące się na co dzień swoim głosem. Choroby narządu głosu to dziś jedne z częściej występujących chorób zawodowych. W głównej mierze dotykają nauczycieli. Jednak wolni od niej nie są aktorzy i dziennikarze.



Rosnąca skala tej grupy chorób zawodowych była dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych asumptem do uruchomienia programu profilaktyki i rehabilitacji zaburzeń głosu o podłożu zawodowym. Działania te w ramach prewencji wypadkowej Zakład podjął wspólnie z Instytutem Medycyny Pracy im. prof. Nofera w Łodzi.

Każdy, kto poprzez wykonywanie swojego zawodu zagrożony jest chorobą narządu głosu może już dziś skorzystać z nieodpłatnych oferowanych przez ZUS i IMP z Łodzi badań profilaktycznych. W ich szerokiej ofercie znajdują się m.in. badania foniatryczne, w tym otolaryngologiczne i badania foniatryczne z wykonaniem wideolaryngologii lub stroboskopii, konsultacje logopedyczne i psychologiczne, a także instruktaż właściwej emisji głosu. W oparciu o badania profilaktyczne lekarze określą zasady dalszego postępowania w walce z chorobami narządu głosu.


Badania w ramach programu profilaktyki i rehabilitacji zaburzeń głosu będą wykonywane głównie przez wojewódzkie ośrodki medycyny pracy, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Białymstoku i Bydgoszczy. Pełna lista ośrodków znajduje się na internetowej stronie Instytutu Medycyny Pracy im. prof. Nofera: www.imp.lodz.pl. Badania są prowadzone w oparciu o kolejność zgłoszeń.











Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (bezpośrednio w ośrodku) lub przez stronę internetową IMP w Łodzi, pod adresem: http://www.imp.lodz.pl/?p=/home_pl/dla_pacjentow/laryn_phon/formularz_rejestracji_uczestnikow_badan__profilaktyka_glosu___zus__2/〈=PL

Komentarze do: ZUS zadba o Twój głos

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz