Szukaj

Niemcy: Zwiększa się liczba osób cierpiących na choroby zawodowe

Podziel się
Komentarze0

Praca może być przyczyną różnych chorób i niepełnosprawności. Jednak okazuje się, że liczba wypadków w pracy spada. W 2010 r. w Niemczech miało miejsce ok. 954 400 wypadków, podczas gdy w 2011 r. 919 000.Wyniki zostały ogłoszone przez Deutsche Gesetzlische Unfallversicherung (DGUV). Wskaźnik wypadków spadł z 25,8 wypadku na 1 000 pracowników, do 24,5 wypadku.

- Wyniki badań wskazują, że firmy bezpośrednio inwestują w zdrowie i bezpieczeństwo – twierdzi prezes DGUV Joachim Breuer, który bardzo pozytywnie ocenia zmniejszające się ryzyko wypadku.

Niestety powiększa się liczba osób cierpiących na choroby zawodowe, w tym tych, którzy w  ich wyniku zginęli. Choroby zawodowe to różne dolegliwości, których główną przyczyną jest praca.


Ubezpieczyciele od wypadków i związki zawodowe zanotowały w ubiegłym roku 71 700 przypadków choroby zawodowej. Najwięcej poszkodowanych cierpiało na dolegliwości związane z nieorganicznym pyłem i materiałem z którego pochodzi – azbestem.

W 2011 r. w Niemczech zanotowano o 1 500 przypadków dolegliwości w wyniku zapylenia więcej niż w 2010 r. Liczba zgonów spowodowanych chorobami zawodowymi również się zwiększyła, z 2486 na 2548. Nie jest to jakiś duży, znaczący wzrost, ale jednak niewielka tendencja istnieje.

Reasumując, niemieckie firmy inwestując w bezpieczeństwo pracy dbają o to, by liczba wypadków w pracy była jak najmniejsza, ale nie dbają o bezpieczeństwo pracy w kontekście chorób zawodowych, które nie są widoczne, przede wszystkim takich jak zapylenie organizmu.

Komentarze do: Niemcy: Zwiększa się liczba osób cierpiących na choroby zawodowe

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz