Szukaj

Jak mężczyzna powinien dbać o dłonie?

Wydaje się, że dbałość o siebie i o swój wygląd jest zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Męskie dłonie powinny być brudne i niedomyte po ciężkiej fizycznej pracy. Tak jest bardziej seksownie. Jednak to tylko stereotypy. Czy tak jest naprawdę? Otóż nic bardziej mylnego. Mężczyzna może i powinien dbać o dłonie tak samo jak kobieta.

Jak mężczyzna powinien dbać o dłonie?

Paznokcie – podstawowe minimum

Od czego zatem zacząć? Zastanówmy się nad dbaniem o paznokcie. Jest to podstawowe minimum dbałości o własne dłonie. Jak tego dokonać? Wystarczy kilka prostych czynności. Przede wszystkim zacznijmy od umycia rąk. Potem usuńmy brud spod paznokci. Ten drugi krok jest bardzo ważny, ponieważ, jeśli tego nie zrobimy, zanieczyszczenia dostaną się do skóry pod paznokciami.

Wreszcie możemy przejść do głównej części, czyli do obcięcia. Zbyt długie paznokcie nie wyglądają zbyt korzystnie. Na dodatek mogą one łatwo się złamać podczas pracy, czy nawet codziennych czynności. Dlatego warto je obcinać regularnie. Jednak pamiętajmy, aby nie robić tego zbyt często. Bowiem za krótko obcięte paznokcie również nie wyglądają estetycznie. Po obcięciu najlepiej jest wypiłować krawędzie pilniczkiem, żeby nabrały odpowiedniego kształtu.

Higiena i kosmetyka dłoni u mężczyzn

Jednak dbałość o paznokcie to nie wszystko, co możemy zrobić. Warto także zadbać o same dłonie. Choć może się to wydawać trudne i skomplikowane, to wcale tak nie jest. Wystarczy tylko stosować się do kilku prostych rad. Przede wszystkim ważne jest stosowanie się do podstawowych zasad higieny. Warto więc często myć ręce, szczególnie po pracy fizycznej lub kontakcie z czymś brudnym. Najlepiej namydlić je intensywnie, dokładnie opłukać i wysuszyć ręcznikiem.

Istotne jest również stosowanie specjalnych kremów i balsamów do rąk. Nie znaczy to oczywiście, żeby nakładać codziennie na swoje dłonie setki różnych specyfików. Wystarczy jeden sprawdzony krem do rąk, który nam najbardziej odpowiada. Można także skorzystać z pomocy gabinetu kosmetycznego. Nie jest to bynajmniej zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. W obecnych czasach mężczyzna w gabinecie kosmetycznym nie wzbudza już takiego zdziwienia, a może nawet wywołać zainteresowanie płci przeciwnej. Może więc warto zainwestować czas i pieniądze na udanie się do profesjonalisty, który zadba o nasze dłonie.

Naturalne sposoby dbania o ręce

Jednak co robić, gdy nie mamy czasu na wizytę u kosmetyczki lub, mimo wszystko, odczuwamy wstyd przed wizytą. Możemy również nie posiadać wystarczającej ilości pieniędzy na zakup kremów, czy balsamów. Wówczas powinniśmy sięgnąć po naturalne metody pielęgnacji.

Najlepszym rozwiązaniem dla nas jest zdrowa dieta. To pozornie zupełnie niezwiązane z dłońmi zagadnienie, ma w rzeczywistości z nimi dużo wspólnego. Bowiem zawarte w jedzeniu, zaznaczmy, że zdrowym, witaminy wzmacniają skórę i paznokcie. Zbyt duża ilość fast foodów ma efekt wręcz odwrotny. Innym sposobem na wzmocnienie skóry dłoni i paznokci są specjalne ćwiczenia. Można je wykonywać wszędzie. Wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę i znaleźć takie, które nam najbardziej odpowiadają. Pamiętajmy również o regularności.

Problemy zdrowotne

Męskie dłonie mają często bezpośredni kontakt z różnymi niebezpiecznymi substancjami. Ich naskórek może także zostać uszkodzony w wyniku ciężkiej fizycznej pracy, którą tak ciężko nieraz wykonują. Częste urazy mogą wywołać uszkodzenia, szczególnie płytki paznokciowej. Występują także różnego rodzaju stany zapalne. Takie stany mogą być groźne dla naszego zdrowia, ale przede wszystkim dla naszych rąk.

Wydaje się zatem, że męskie dłonie wcale nie muszą być zaniedbane i brudne. Stosując proste środki można się uporać z niezbyt atrakcyjnymi zabrudzeniami. Nic nas to nie kosztuje, a pamiętajmy, że niezadbane paznokcie mogą kobiety odstraszać, a nie zachęcać do kontaktu z nami. Dlatego też warto zainwestować w pielęgnację swoich dłoni.

Komentarze do: Jak mężczyzna powinien dbać o dłonie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz