Szukaj

Praca w nocy: jak wypoczywać

Podziel się
Komentarze0

Wielu spośród nas pracuje w godzinach nocnych, w stałym albo w nieregularnym rytmie. Jest to fakt, który wymaga przystosowania do tego odpowiedniego rytmu snu. Oto kilka porad, które okażą się użyteczne, jeśli chodzi o codzienny wypoczynek.Wracając z pracy, niezależnie od tego, jaka by była pora dnia, weź zimny prysznic. W ten sposób obniżysz lekko swoją temperaturę ciała, co będzie sprzyjało zaśnięciu. A następnie, spróbuj spać łącznie conajmniej 7 godzin w ciągu doby.

W ciągu dnia jednakże, ciężko jest spać ponad 5 do 6 kolejnych godzin. Spróbuj więc dodać sjestę trwającą od 1 do 2 godzin, trochę później.


Zadbaj przede wszystkim o to, żeby odizolować się od hałasu: zamknij pokój, wyłącz telefony i zostaw kartkę „nie przeszkadzać” na drzwiach.

Jeśli masz najmniejsze pytanie, skieruj się do swojego lekarza generalnego albo do lekarza w pracy. Kilka tygodni przed konsultacją zacznij wypełniać swój „kalendarz snu”.

Dzięki temu lekarz będzie miał wgląd w twoje zwyczaje dotyczące spania i lepiej zrozumie przyczyny twoich problemów. Godziny chodzenia spać, godziny wstawania („noc” i sjesta), okresy senności w ciągu dnia, jakość snu...

Komentarze do: Praca w nocy: jak wypoczywać

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz