Szukaj

Zęby pod choinką? Nietypowy prezent gwiazdkowy

Podziel się
Komentarze0

Nie szalik, książka czy płyta z muzyką, a zęby można znaleźć w tym roku na liście świątecznych prezentów. Polacy coraz częściej na wzór Amerykanów i Brytyjczyków fundują swoim bliskim w prezencie gwiazdkowym karnety do dentysty. Dziś na taki niecodzienny podarunek trzeba wydać od 100 złotych do 24 tys. złotych.


- W USA nikogo już nie dziwią tego typu prezenty. Normą stało się wkładanie w ładne pudełko kuponu na wybielanie zębów. Tak samo jak robi się to z karnetami na siłownię czy basen – mówi lek. stom. Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic.

Prezent z pomysłem

Zęby pod choinką? Dlaczego nie! Coraz częściej dajemy sobie na święta prezenty związane ze zdrowiem. Popularne stały się karnety na siłownię, do SPA czy na zabiegi BOTOX-u. W tym roku na tej nietypowej liście znalazły się także zęby. Wszystko za sprawą katowickiej kliniki stomatologicznej Dentim clinic. Gabinet stworzył specjalny pakiet prezentów stomatologicznych o nazwie „Uśmiech w prezencie” dostępny pod adresem www.usmiechwprezencie.pl. I tak na liście do świętego Mikołaja znalazło się: wybielanie w 45 minut, zaplanowanie nowego uśmiechu za pomocą nowoczesnego programu czy całkowita odbudowa uśmiechu w 24 godziny.

- Dla wielu Polaków karnet do dentysty, czy wizyta u stomatologa to egzotyczny prezent gwiazdkowy. Tymczasem w wielu krajach na świecie, gdzie poziom higieny jamy ustnej jest wyższy niż w Polsce, takie prezenty już nie dziwią. W świątecznych pudełkach lądują więc aparaty ortodontyczne, kupony na leczenie, na przykład w gabinecie połączonym ze SPA czy ekskluzywne leczenie implantologiczne – mówi dr Fąferko.  I dodaje: - Co roku pod choinką znajdujemy rzeczy, których wolelibyśmy tam nie widzieć. Kolejne rękawiczki, szalik czy płyta. Nowy uśmiech w prezencie to z kolei dobrze wydane pieniądze, które można potraktować jak inwestycję w najbliższych, ich samopoczucie, zdrowie – mówi.


Za wszystko inne płaci…

I podobnie jak w przypadku innych prezentów, tak i ten stomatologiczny można zafundować najbliższym na kredyt. - Dziś w prawie każdym gabinecie stomatologicznym pacjent może skorzystać z ofert banków finansujących w całości leczenie, nawet do 50 tys. złotych. Z okazji świąt gabinety tną także oprocentowanie, oferując np. kredyty 0% - wyjaśnia stomatolog.

Ile więc trzeba wydać na zęby pod choinką? Przedział cenowy plasuje się od 100 zł za konsultację, podczas której dentysta wykonuje zdjęcie RTG i planuje nowy uśmiech pod 24 tys. zł za zabieg, który umożliwia odbudowanie całego uzębienia 24 godziny. Najpopularniejszym jednak prezentem jest wybielanie zębów metoda BEYOND. Za taki prezent zapłacimy 1 tys. zł.

Co o tym pomyśle sądzą sami zainteresowani. 52% osób zapytanych o to, czy ucieszyłoby się z takiego prezentu odpowiedziało, że tak. 12% nie miało zdania. - Wiele osób w Polsce dziś nie stać na leczenie stomatologiczne, zwłaszcza na zabiegi implantologiczne czy z zakresu stomatologii estetycznej. Taki prezent może być jedyną okazją, żeby rozpocząć leczenie, lub poddać się drobnym zabiegom poprawiającym nasz uśmiech - mówi dentysta.

I chociaż 24 tys. złotych to dla wielu osób wygórowana suma, to patrząc na plany wydatków świątecznych Polaków, a te w tym roku zamkną się w średnio na poziomie 1800 zł - dane Delloite, rekordziści wydadzą 10 razy tyle, na pewno znajdzie się w nich miejsce na dentystę - twierdzą stomatolodzy.

Więcej: www.dentim.pl

Komentarze do: Zęby pod choinką? Nietypowy prezent gwiazdkowy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz