Szukaj

Wymarzona biel w oka mgnieniu

Podziel się
Komentarze0

Olśniewająco białe zęby dodają uroku, pewności siebie i z pewnością odejmują lat. Nic dziwnego, że hollywoodzki uśmiech to coś, o czym marzą niemal wszyscy. Aby pomóc rozświetlić i dodać nieco blasku naszym uśmiechom, marka Vademecum została wzbogacona o zupełnie nowy wariant - Vademecum White Booster.Co trzeci Polak uważa, że zęby o żółtawym odcieniu mają wpływ na obniżenie poczucia pewności siebie. Dlatego tak często sięgamy po różnego rodzaju preparaty wybielające, aby rozświetlić swój uśmiech. Warto jednak przed kolejnym zakupem poznać działanie substancji zawartych w pastach wybielających.

Jak działają pasty wybielające?

Większość past wybielających opiera swoje działanie na mechanicznym lub chemicznym schemacie usuwania osadów oraz płytki nazębnej z powierzchni szkliwa. Pasty o działaniu mechanicznym zawierają więcej substancji ściernych, zwykle w postaci różnorodnych kuleczek, takich jak: drobinki krzemionki, soli wapnia lub kompleksy o indywidualnych nazwach, nadanych przez producenta, w zależności od reklamowanych właściwości pasty. Mogą to być również tlenki fluoru, często
w połączeniu z naturalnymi ekstraktami roślinnymi np. z cytryny, porostu islandzkiego czy przeciwzapalnej szałwi (np. Vademecum Xtra Fresh & White).

Dostępne na rynku pasty o chemicznym działaniu rozpuszczają lub rozpulchniają osad nazębny, uzupełniając w ten sposób pracę szczoteczki. Pasty te zawierają m.in. kombinację naturalnych enzymów, nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu, które rozjaśniają szkliwo. Nadtlenek wodoru ma bardzo silne działanie, oddziałuje bezpośrednio na przebarwienia, niszcząc je. W pastach wybielających jego stężenie jest stosunkowo niewielkie. Pasty o działaniu chemicznym pomagają w skuteczny sposób usunąć niepożądane przebarwienia powstałe na skutek picia kawy lub herbaty czy palenia papierosów. Właściwości mechanicznego, jak i chemicznego wybielania łączy w sobie Vademecum 2in1 Oxy White Fresh).


Najszybszy efekt białych zębów można zaobserwować po zastosowaniu pasty do zębów z optycznym wybielaczem. Innowacyjna formuła sprawia, że zęby już po pierwszym czyszczeniu robią wrażenie bielszych, a ich długotrwale stosowanie jest bezpieczne dla naszych zębów

(np. Vademecum White Booster).

Wybielają, ale czy nie szkodzą?

W przypadku past o nieco bardziej intensywnym działaniu warto zastosować się do kilku wskazówek. Przede wszystkim stosując pasty z substancjami ściernymi zrezygnujmy z używania zbyt twardej szczoteczki oraz zbyt intensywnego szczotkowania zębów. Dzięki temu unikniemy także podrażnień  dziąseł.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę pasty wybielające mogą usunąć wyłącznie  powierzchniowe przebarwienia i nieco rozjaśnić szkliwo, nie są natomiast  w stanie w istotny sposób wpłynąć na naturalny kolor zębów. Dla wielu osób problem z kolorem zębów tkwi głębiej niż na powierzchni szkliwa. W sytuacji kiedy zależy nam na szybkim efekcie, warto mieć przy sobie pastę z optycznym wybielaczem zębów. Pamiętajmy, że najlepsze rezultaty osiągniemy przy zdrowych, wyleczonych zębach - doradza lekarz stomatolog dr Jerzy Brydak, ekspert Laboratorium Vademecum.

Natychmiastowa biel - teraz to możliwe!

Jeśli Twój uśmiech potrzebuje natychmiastowego rozjaśnienia, sięgnij po Vademecum White Booster. Dzięki innowacyjnej formule z wybielaczem optycznym zęby już po pierwszym czyszczeniu pastą Vademecum White Booster robią wrażenie bielszych, a uśmiech natychmiast staje się promienny. Używając zaś pasty regularnie, pracujemy na długotrwały efekt - przywrócenia naturalnej bieli naszych zębów.

Na czym polega optyczne wybielanie?

Formuła optycznego wybielania Vademecum White Booster oparta jest na specjalnym niebieskim pigmencie pasty. Po jej użyciu na zębach pozostaje przezroczysta powłoka, która potęguję wrażenie bieli i jednocześnie redukuje żółty odcień uzębienia. Pasta Vademecum White Booster dostępna jest w klasycznej tubce (75ml) oraz w wersji 2w1 razem z płynem do płukania ust -w poręcznym stojącym opakowaniu (także 75ml).

***
Laboratorium Vademecum to program, którego celem jest pomoc w zdefiniowaniu indywidualnych potrzeb związanych z higieną jamy ustnej. W ramach programu eksperci, w oparciu o wiedzę, doświadczenie i nowoczesne rozwiązania stomatologiczne, rekomendują jak zadbać o perfekcyjny uśmiech.

Komentarze do: Wymarzona biel w oka mgnieniu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz