Szukaj

Teraz nawet zęby mają paszport

Podziel się
Komentarze0

Bez względu na to czy będziesz miał problemy ze swoimi implantami  w Toronto, na Florydzie czy w Rio de Janeiro możesz liczyć na szybką naprawę i pomoc stomatologa. Wszystko za sprawą specjalnego paszportu implantologicznego, który umożliwia szybkie serwisowanie sztucznego zęba w dowolnej części globu. Takie rozwiązanie zastosowała m.in. amerykańska firma Biomet 3i, której implanty są dziś jednymi z najczęściej stosowanych w polskich gabinetach stomatologicznych.



Serwisujesz zęby jak samochód

Jeśli przebywając za granicą odkręcił ci się element protezy, albo masz problemy z implantem, na który wydałeś parę tysięcy złotych możesz go serwisować w dowolnej części globu. Wszystko za sprawą paszportu implantologicznemu. Ta mini książeczka przypominająca tradycyjny paszport, sprawia, że pacjent bez obaw może naprawić swój implant w najbliższym gabinecie, nawet w najdalszym zakątku świata. Wystarczy kontakt telefoniczny, żeby dowiedzieć się gdzie znajduje się najbliższy gabinet pracujący systemem Biomet 3i.

– Taki paszport umożliwia nam naprawę uszkodzonego implantu w dowolnym gabinecie na świecie, stosującym te same implanty i należącym do sieci autoryzowanych gabinetów i klinik. W dokumencie, który otrzymuje pacjent zawarte są wszystkie informacje o leczeniu implantologicznym, przeciwwskazaniach oraz zastosowanych rozwiązaniach implantologicznych. Dzięki paszportowi lekarze na całym świecie mogą dowiedzieć się o tym co pacjent ma w jamie ustnej i na tej podstawie pomóc w przypadku kryzysowym.  Ułatwia to znacznie fachową pomoc implantologiczną – wyjaśnia lekarz implantolog Wojciech Fąferko z katowickiego Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic, w której wydaje się specjalne paszporty implantologiczne. - Wszystko przypomina serwisowanie samochodu – dodaje.

Gwarancja nawet na Florydzie

Tak też jest w przypadku implantów amerykańskiej firmy Biomet 3i, które obejmuje specjalna międzynarodowa gwarancja. – Pacjent z implantami Biomet 3i, leczony w Dentim clinic może serwisować swoje zęby w dowolnej klinice na świecie posiadającej znak jakości 3i. Oznacza to, że bez względu na to czy zgłosi się problemem w jamie ustnej w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych wykonana zostanie bezpłatna naprawa. Podobnie jest z pacjentami z zagranicy, którzy w naszej klinice mogą również naprawiać uszkodzone implanty – mówi Fąferko.


Z tego rozwiązania chętnie korzystają podróżujący często za granicę. Jak zauważa Fąferko wakacje są okresem, kiedy zdarzają się nieprzewidziane wypadki, także te stomatologiczne. – Jeżeli ktoś uszkodzi sobie  przypadkiem implant najczęściej czeka cały urlop i dopiero po powrocie do Polski idzie do dentysty. Dzięki paszportom implantologicznym i specjalnym gwarancjom, o których informujemy, nasi pacjenci mogą bez obaw naprawić implant za granicą w każdym z autoryzowanych gabinetów stomatologicznych – mówi Fąferko. – Wystarczy się tylko przygotować przed wakacjami, sprawdzając czy w okolicy, w której wypoczywamy znajduje się gabinet ze znakiem jakości 3i  lub skorzystać z infolinii  - dodaje


Biomet 3i i nanotechnologia

Amerykańska firma Biomet 3i działa dziś w 65 państwach na świecie, począwszy od Kuwejtu a skończywszy na Brazylii. Także w Polsce istnieje sieć gabinetów ze znakiem jakości 3i.

Jednymi z popularniejszych dziś implantów stosowanych przez gabinety stomatologiczne na całym świecie, są implanty NanoTite™, które stosuje się także w katowickim Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic – Implanty te wykonane są z tytanu, wszczepia się je metodami chirurgicznymi bezpośrednio do kości szczęki przy miejscowym znieczuleniu. Rozmiar implantu porównywalny jest wysokością do 20 groszówki. Zabieg może być wykonany od razu po usunięciu zęba – mówi Fąferko. 

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom nanotechnologicznym implant szybciej zrasta się z kością i jest stabilniejszy już we wstępnej fazie gojenia się, umożliwiając szybsze osadzenie korony, nawet w przypadku rozległych braków. Także specjalna, opatentowana powierzchnia sprawia, że proces gojenia skraca się nawet do dwóch miesięcy. Umożliwia to tym samym ich stosowanie także w przypadkach, kiedy konieczny jest przeszczep tkanki kostnej czy wszczepienie implantu w kość o złej jakości.

– Implanty NanoTite™ powstały w rezultacie poszukiwań takiej powierzchni implantów, której stosowanie pozwala na szybsze zrastanie się z kością we wczesnych fazach leczenia. Umożliwia to tym samym szybszą i trwalszą stabilizację – mówi.  

Informacje dodatkowe:

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic powstało z myślą o wymagającym pacjencie, poszukującym nowoczesnych i bezbolesnych rozwiązań w leczeniu stomatologicznym. Centrum zostało utworzone w 2008 roku przez Wojciecha i Katarzynę Fąferko i jest dziś jednym z najnowocześniejszych ośrodków leczenia stomatologicznego na Śląsku. Bogate doświadczenie lekarzy zdobyte w wielu gabinetach w kraju i zagranicą, poparte licznymi szkoleniami i dyplomami jest dziś gwarancją wysokiej jakości leczenia. Dentim clinic dla swoich pacjentów prowadzi kompleksowe leczenie w komfortowej i bezstresowej atmosferze, przyjaznej zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych pacjentów. dentim.pl


Kontakt ekspercki:
Lekarz implantolog Wojciech Fąferko, właściciel Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic:
tel. 600 408 515 mail. info@dentim.pl
Załączniki: zdjęcia fot. Dentim clinic

Komentarze do: Teraz nawet zęby mają paszport

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz