Szukaj

Szczotka do zębów na energię słoneczną? I bez pasty do zębów!

Podziel się
Komentarze0

Japonia często dokonuje postępów w nowych technologiach, a szczególnie w dziedzinie higieny. Po toaletach bez papieru, oto szczotka do zębów, do której nie potrzeba pasty do zębów! Dwie nowe japońskie szczotki do zębów przedstawione niedawno, opierają się na metodach high-tech w walce z próchnicą.Pierwsza ucieka się do pomocy elektryczności, co ma na celu wyeliminowanie potrzeby używania pasty do zębów, podczas gdy druga gwarantuję higienę bez zarzutu w ciągu całego dnia po porannym myciu zębów.

Szczotka do zębów Shiken Soladey-J3X obiecuje zęby białe i czyste bez użycia pasty do zębów. Wylansowana w maju, w ograniczonej edycji, elektryczna szczotka do zębów działa na energię słoneczną, a więc ekolodzy również powinni być zadowoleni.

Jest ona zbudowana ze szczoteczki nylonowych włókien (która może być wymieniana), przymocowanej do rączki z dwutlenku tytanu, co ma jej gwarantować długowieczność.


Koniec mycia zębów trzy razy dziennie?

Kiedy rączka absorbuje światło, wyjaśnia producent szczoteczki, szczotka emituje elektrony, które wchodzą w reakcję z kwasem w jamie ustnej, co sprawia, że płytka nazębna odpada. Wkrótce dostępny w handlu (około 40 euro), wynalazek ten wygrał pierwszą nagrodę FDI World Dental Conference w Dubaju ostatniego roku.

Dla wszystkich tych, którzy mają problemy z myciem zębów dwa albo trzy razy dziennie, istnieje nowa szczoteczka japońskiego producenta Yumeshokunin, ochrzczona Misoka Toothbrush.

Szczoteczka ta jest pokryta rodzajem „substancji”, która ma usuwać wszelkie zanieczyszczenia i ochraniać hydrofilowe właściwości zębów, co oznacza, według producenta,  że nie pozwala to bakteriom na dotarcie do szkliwa. A działanie to ma się utrzymywać 24 godziny.

Szczoteczkę do zębów Misoka możemy zobaczyć nawet na Youtube.

Komentarze do: Szczotka do zębów na energię słoneczną? I bez pasty do zębów!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz