Szukaj

Protezy PIP: ofiary wnoszą skargę przeciwko państwu

Podziel się
Komentarze0

Dziesięć kobiet we Francji mających protezy PIP zdecydowało się złożyć skargę przeciwko państwu o dyskryminację. Operowane z powodów estetycznych, nie dostaną one odszkodowania za usunięcie wadliwych protez.W połowie grudnia, państwo francuskie zaleciło 30 000 kobiet z implantami PIP (Poly Implant Prothese), aby poszły na konsultację z chirurgiem, w celu usunięcia implantów. Ogłoszenie to wzbudziło we Francji wielką panikę, pośród wszystkich Francuzek mających implanty piersiowe.

Dzisiaj, kiedy panika nieco się uspokoiła, a chirurdzy zaczynają się organizować, dziesiątka kobiet z tymi implantami zdecydowała się wnieść skargę o dyskryminację.

W rzeczywistości, w następstwie swojego zalecenia, państwo francuskie stwierdziło, że kobiety będą mogły skorzystać z dofinansowania na nowe protezy. Ale procedura ta będzie dotyczyć jedynie tych kobiet, które przeszły operację rekonstrukcyjną, po wyleczeniu raka piersi, na przykład.


Dlatego też jedna ze skarżących kobiet, która zoperowała się z powodów estetycznych, czuje się dyskryminowana: uważam, że nie jest to normalne, powiedziała w wywiadzie dla kanału Europe 1. Wiem, że niektóre osoby powiedzą, że zrobiłam to przede wszystkim z powodów estetycznych, tym gorzej dla mnie. Ale nie rozumiem dlaczego, z jednej strony, miałyby być prawdziwe ofiary, a z drugiej strony te złe – czyli my. Cierpiałam, ponieważ byłam niewiarygodnie płaska. Martwiłam się o swój wizerunek. Miałam z tego powodu ogromne problemy, depresję, tego typu rzeczy. Kiedy poddałam się operacji, miałam się o wiele lepiej.

Dzisiaj, jestem zmuszona do usunięcia protez, które mam, aby wszczepić inne, wyjaśniła jedna z kobiet, usprawiedliwiając swoją postawę i stwierdzając, że posunie się jeszcze dalej, jeżeli nikt nie przyzna im racji.

Kobieta podsumowuje: niezależnie od tego, czy zrobiłyśmy to z powodu troski o wizerunek, z powodu problemu psychologicznego, albo z powodu mastektomii, wszystkie zostałyśmy oszukane przez te protezy. Jest to problem zdrowia publicznego. To mimo wszystko wina państwa, które nie zrobiło wszystkiego, co trzeba, aby kontrolować producenta.

Komentarze do: Protezy PIP: ofiary wnoszą skargę przeciwko państwu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz