Szukaj

Protezy PIP: ofiary wnoszą skargę przeciwko państwu

Podziel się
Komentarze0

Dziesięć kobiet we Francji mających protezy PIP zdecydowało się złożyć skargę przeciwko państwu o dyskryminację. Operowane z powodów estetycznych, nie dostaną one odszkodowania za usunięcie wadliwych protez.W połowie grudnia, państwo francuskie zaleciło 30 000 kobiet z implantami PIP (Poly Implant Prothese), aby poszły na konsultację z chirurgiem, w celu usunięcia implantów. Ogłoszenie to wzbudziło we Francji wielką panikę, pośród wszystkich Francuzek mających implanty piersiowe.

Dzisiaj, kiedy panika nieco się uspokoiła, a chirurdzy zaczynają się organizować, dziesiątka kobiet z tymi implantami zdecydowała się wnieść skargę o dyskryminację.

W rzeczywistości, w następstwie swojego zalecenia, państwo francuskie stwierdziło, że kobiety będą mogły skorzystać z dofinansowania na nowe protezy. Ale procedura ta będzie dotyczyć jedynie tych kobiet, które przeszły operację rekonstrukcyjną, po wyleczeniu raka piersi, na przykład.

Zobacz również:Dlatego też jedna ze skarżących kobiet, która zoperowała się z powodów estetycznych, czuje się dyskryminowana: uważam, że nie jest to normalne, powiedziała w wywiadzie dla kanału Europe 1. Wiem, że niektóre osoby powiedzą, że zrobiłam to przede wszystkim z powodów estetycznych, tym gorzej dla mnie. Ale nie rozumiem dlaczego, z jednej strony, miałyby być prawdziwe ofiary, a z drugiej strony te złe – czyli my. Cierpiałam, ponieważ byłam niewiarygodnie płaska. Martwiłam się o swój wizerunek. Miałam z tego powodu ogromne problemy, depresję, tego typu rzeczy. Kiedy poddałam się operacji, miałam się o wiele lepiej.

Dzisiaj, jestem zmuszona do usunięcia protez, które mam, aby wszczepić inne, wyjaśniła jedna z kobiet, usprawiedliwiając swoją postawę i stwierdzając, że posunie się jeszcze dalej, jeżeli nikt nie przyzna im racji.

Kobieta podsumowuje: niezależnie od tego, czy zrobiłyśmy to z powodu troski o wizerunek, z powodu problemu psychologicznego, albo z powodu mastektomii, wszystkie zostałyśmy oszukane przez te protezy. Jest to problem zdrowia publicznego. To mimo wszystko wina państwa, które nie zrobiło wszystkiego, co trzeba, aby kontrolować producenta.

Komentarze do: Protezy PIP: ofiary wnoszą skargę przeciwko państwu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz