Szukaj

Po młodość do dentysty

Podziel się
Komentarze0

Pełne usta, podniesione policzki, spłycone bruzdy nosowo-wargowe - jednym słowem młodszy wygląd, i to bez użycia skalpela, można teraz osiągnąć za sprawą Dental Face Liftingu. Dowiedz się, jak przebiega odmładzanie na fotelu dentystycznym.Stomatologiczna terapia anti-aging ma fundamentalne znaczenie dla wyglądu całej twarzy. Fundamentalne, ponieważ zakres działań stomatologa to szkielet, czyli fundament, twarzy w środkowej i dolnej części, czyli od nosa do brody. W tym obszarze znajdują się kości szczęki i żuchwy, wraz z wyrostkami zębodołowymi oraz samymi zębami - mówi dr Iwona Gnach-Olejniczak z Unident Union Dental Spa. To na tym odcinku odbywają się największe zmiany związane z upływem czasu - dodaje stomatolog, która opatentowała w Polsce Dental Face Lifting, czyli kompleksowe odmładzanie w oparciu o nowoczesną stomatologię z ortodoncją na czele.

Co nam daje DFL?


Bez interwencji chirurga plastycznego umożliwia poprawę profilu, powiększenie ust, spłycenie bruzd nosowo-wargowych, podniesienie policzków, i to bez względu na wiek. Dental Face Lifting to po pierwsze odbudowa pojedynczych zębów lub całych grup zębowych wraz z rekonstrukcją kości. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że utrata zębów prowadzi do zaniku kości, a w konsekwencji do zapadnięcia środkowego i dolnego piętra twarzy. W efekcie tworzą się pionowe zmarszczki nad górną i dolną wargą, głębokie bruzdy nosowo-wargowe oraz tzw. linie marionetek. Rekonstrukcja zębów i odbudowa kości to lepszy fundament dla skóry twarzy, która odzyskuje napięcie. Wykonuje się w tym celu zabiegi implantologiczne oraz systemy pełnoceramiczne, odtwarzające naturalne uzębienie - tłumaczy dr Gnach-Olejniczak.


Podstawą Dental Face Liftingu jest także ortodoncja nieekstrakcyjna, która zrywa z powszechnym do niedawna usuwaniem zębów (głównie „czwórek” i „piątek”). Nowoczesne działania ortodontyczne koncentrują się na rozszerzeniu łuków zębowych, co rozładowuje stłoczenia zębów, a przy okazji ma spektakularny wpływ na poprawę rysów twarzy - wylicza stomatolog. Dostajemy w prezencie uwypuklenie okolicy podnosowej, zmianę położenia brody, no i oczywiście pełniejsze usta. Co ważne, stają się one bardziej wydatne, w sposób trwały i harmonijny.


Jak szybko działa DFL?

Nowoczesne systemy z zamkami samoligaturującymi skracają okres kuracji do kilkunastu miesięcy. W tym czasie zęby układają się w pożądany, harmonijny  sposób, łuki zębowe rozszerzają się, dzięki czemu otrzymujemy pełny uśmiech, pozbawiony tzw. czarnych korytarzy, zmieniają się także rysy twarzy. Warto poświecić na to trochę czasu, zwłaszcza że efekt jest trwały.

Co po ortodoncji i implantologii?


Teraz kolej na stomatologię estetyczną. Zabiegiem anti-aging okazuje się wybielanie, ponieważ tak jak skóra z wiekiem pokrywa się siatką zmarszczek, tak zęby starzejąc się, żółkną. Do wyboru mamy kilkanaście metod wybielania, od zabiegów gabinetowych „power bleaching” po systemy nakładkowe, używane w domu. - Są pacjenci odporni na wybielanie, najczęściej posiadacze silnych przebarwień poantybiotykowych. Stosujemy  wtedy licówki pełnoceramiczne - wyjaśnia stomatolog. Dążąc do kalifornijskiego uśmiechu, licówkami koryguje się także nieestetyczne kształty zębów. Kropką nad i w Dental Face Liftingu są wybrane zabiegi medycyny estetycznej.

Po estetykę do dentysty?


Lekarz stomatolog, który zajmuje się też ortodoncją i implantologią, ma gigantyczną wiedzę na temat budowy środkowego i dolnego piętra twarzy. Na co dzień obserwuję zachowanie tkanek w tym obszarze - mówi dr Gnach-Olejniczak. Regularnie wykonuję zabiegi z zakresu mikrochirurgii (implantologia), znieczulam pacjentów za pomocą precyzyjnych iniekcji. Doświadczenie i pewna ręka w połączeniu z wiedzą medyczną to idealny zespół cech do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej - tłumaczy stomatolog specjalizująca się w DFL. W końcowej fazie Dental Face Liftingu stosuje lifting termiczny Zaffiro, mezoterapie, zabiegi z użyciem botoksu oraz wypełniaczy, zawierających stabilizowany kwas hialuronowy. Należy jednak pamiętać, że medycyna estetyczna tylko podkreśla i uwypukla efekt odmłodzenia, który osiągany jest za sprawą rozbudowy układu kostnego.

Komentarze do: Po młodość do dentysty

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz