Szukaj

Plebiscyt TOP DESIGN - konkurs na najlepiej zaprojektowany gabinet dentystyczny

Podziel się
Komentarze0

Gabinet stomatologiczny wcale nie musi przypominać dentysty. Tak jest w przypadku 10 gabinetów biorących udział w plebiscycie TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczny. Jego celem jest znalezienie najlepiej zaprojektowanego wnętrza dentystycznego w Polsce, które – nie stresuje.


Najlepsze kliniki, w trzech kategoriach wybierze jury składające się z architektów, projektantów, lekarzy i dziennikarzy oraz czytelnicy i internauci. – To nie tylko plebiscyt wnętrzarski, ale przede wszystkim projekt pokazujący jak wnętrze może zmienić nasze podejście do leczenia. Gabinety biorące udział w TOP DESIGN to miejsca, w których leczy się w bezstresowej atmosferze, przy użyciu najnowocześniejszych sprzętów medycznych i diagnostycznych, a co najważniejsze to miejsca odbiegające od tradycyjnego wizerunku dentysty - mówi Małgorzata Wasio-Malinka, dyrektor marketingu Dental Depot Wasio.

Wystrój na skołatane nerwy pacjenta

Nowoczesne wzornictwo, znani designerzy, najlepsze pracownie projektowe i architektoniczne, ergonomia wnętrza i kolorystyka - takim zestawem narzędzi coraz częściej dentyści walczą z naszym strachem przed leczeniem. Współczesny gabinet ma być wygodny, interesujący, a przede wszystkim w niczym nieprzypominający dentysty. A wszystko po to, żeby zminimalizować stres i strach, jaki pojawia się po przekroczeniu progu gabinetu. Ten stres minimalizuje dziś m.in. muzyka – tak twierdzi 37 proc. pacjentów przepytanych przez portal dentysta.eu. Wygodne fotele działają kojąco na 30 proc., a dobry wystrój poczekalni na 20 proc. Prawie 10 proc. z nas zwraca uwagę nawet na oświetlenie, które zamiast razić jarzeniówką, ma budować nastrój.


- Dla blisko połowy Polaków wizyta u dentysty jest ekstremalnie stresująca. Boimy się zabiegów, znieczulenia tego, co sobie pomyśli o nas dentysta, a nawet cen. Funkcję trankwilizatora spełnia coraz częściej wnętrze poczekalni i gabinetu. Im mniej kojarzy się ono z dentystą, tym mniej nakręca ono stres pacjenta. Dlatego też gabinety przypominają często salony SPA, w których panuje stonowana kolorystyka, wygoda i gra muzyka – mówi Małgorzata Wasio-Malinka z firmy Dental Depot Wasio, jednego z organizatorów konkursu.


U dentysty gra muzyka

Taki jest właśnie cel konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne – znaleźć pośród ponad 20 tys. placówek w całym kraju te, które dzięki swoim wnętrzom, ale także leczeniu potrafią wpłynąć na minimalizację naszego stresu. W tym roku udało się znaleźć 10 takich placówek rozsianych po całym kraju. I to nie koniecznie w największych miastach Polski.

– W tych gabinetów nie poczujemy zapachu dentysty, bo działa aromamarketing i systemy wentylacji, nie usłyszymy także dźwięku wiertła, bo drzwi są dźwiękoszczelne, w poczekalni natomiast usłyszymy chilloutową muzykę, a po zabiegu do naszej dyspozycji będzie pokój wypoczynkowy. W recepcji natomiast będziemy mogli zobaczyć ulubiony film, a w fotelu znów posłuchać muzyki, którą sami przyniesiemy. Nowoczesne gabinety dwoją się i troją dziś, żeby przekonać nas do tego, że nie taki znów dentysta straszny – śmieje się Wasio-Malinka.

Jednocześnie gabinety nie tracą na swoim medycznym charakterze. – Gabinety wciąż pozostają gabinetami, z tą tylko różnicą, że w nich także stosuje się technologie minimalizujące stres. Pacjentów często znieczula się nie strzykawką, a komputerowym, bezbolesnym znieczuleniem, a nad przebiegiem leczenia czuwają nowoczesne systemy informatyczne. Pacjenci także zanim poddani zostaną zabiegom, często mogą obejrzeć na ekranach komputerów symulację np. wszczepienia implantu – mówi.

***

Wszystkie 10 gabinetów przez najbliższe 10 miesięcy prezentowanych będzie na łamach magazynu Dobre Wnętrze. Czytelnicy na swoje typy mogą głosować wysyłając SMS-y, a internauci głosując na stronie www.urzadzamy.pl/topdesign. Wszystkie nominowane 10 gabinetów znajdziemy na www.tdgs.pl Organizatorami konkursu są Dental Depot Wasio, Biomet 3i oraz Dobre Wnętrza. Gabinety zostaną nagrodzone w 3 kategoriach – Wybór Jury, Wybór Internautów i Czytelników oraz Nagroda INSPIRATION, dla gabinetu zaangażowanego w akcje edukacyjne i profilaktyczne.

Komentarze do: Plebiscyt TOP DESIGN - konkurs na najlepiej zaprojektowany gabinet dentystyczny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz