Szukaj

Pierwszy tomograf stomatologiczny w Wielkopolsce

Podziel się
Komentarze0

Pierwszy gabinet stomatologiczny w województwie wielkopolskim został wyposażony w nowoczesny tomograf komputerowy. Dzięki niemu pacjenci będą narażeni na 20 razy mniejszą dawkę promieniowania niż w przypadku tradycyjnych tomografów, a zakładanie implantów nie będzie dla dentysty „chodzeniem po omacku”. Tomografia komputerowa to rewolucyjny postęp w obrazowaniu radiologicznym. Umożliwia natychmiastową i szczegółową ocenę struktur anatomicznych, ich trójwymiarową rekonstrukcję, a także planowanie zabiegów - budując pewność lekarza i przekonanie pacjenta do prowadzonego leczenia.Stomatologiczna tomografia komputerowa ma krótką historię, dopiero od 3-4 lat urządzenia tego typu pojawiły się w gabinetach stomatologów w USA, a od roku zyskują popularność na całym świecie. Badanie to daje nieporównywalnie większe możliwości diagnostyczne w stosunku do technik radiologicznych wykorzystywanych do tej pory w stomatologii.

Tomograf stomatologiczny Orion znajdujący się w gabinecie „Twój Dentysta", dzięki bardzo niskiej dawce promieniowania zaliczany jest do najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych urządzeń tego typu na świecie. Wymaga wielokrotnie niższej dawki promieniowania niż stosowane szeroko tomografy medyczne, co jest bardzo istotne ze względu na bezpieczeństwo pacjenta i umożliwia wykonywanie również badań kontrolnych. Zgodnie z normą dopuszczalnej rocznej dawki promieniowania, teoretycznie można by wykonać nawet 20 badań w ciągu roku, dla porównania jedna medyczna tomografia to dawka przekraczająca normę roczną!


Żyjemy w XXI wieku i mamy do dyspozycji w medycynie bardzo zaawansowane technologie. Najnowocześniejszy sprzęt jest jednak kosztowny. Do tej pory nie było w całej Wielkopolsce tomografu dentystycznego, który dawałby obraz tej jakości. Mieliśmy wybór: albo kierować pacjenta na tomograf medyczny, który naświetla pacjenta znaczną dawką promieniowania albo wysyłać pacjentów do ośrodków odległych o kilkaset kilometrów" - mówi dr Przemysław Marcinowski, właściciel gabinetu „Twój Dentysta”.


Dr Hanna Marcinowska, chirurg stomatologiczny dodaje: „Szkolimy się w najlepszych ośrodkach na świecie i żeby w pełni tę wiedzę wykorzystać potrzebujemy najlepszej dostępnej obecnie diagnostyki. Badanie Orionem umożliwia dokładniejszą ocenę m.in. grubości kości - istotnej w planowaniu zabiegów implantologicznych. Poza tym daje bardzo czytelny obraz nie tylko szczęk, ale także stawów skroniowo-żuchwowych i zatok przynosowych. Dlatego myślę, że oprócz implantologów i chirurgów szczękowych także laryngolodzy będą chętnie korzystali z tomografu, kierując pacjentów na badania.”


Więcej informacji:

dr Przemysław Marcinowski
gabinet „Twój Dentysta”
tel. 061 826 58 88, kom. 602 219 451
ul. gen. Kutrzeby 16g/118, Poznań
www.twojdentysta.pl


zdj. 1. Obraz tomografii stomatologicznej, źródło Getwell1
zdj. 2. Tomograf stomatologiczny Orion, źródło Getwell
1 firma Getwell - wyłączny dystrybutor tomografów Orion Ct Cone Beam w Polsce (www.getwell.pl)

Komentarze do: Pierwszy tomograf stomatologiczny w Wielkopolsce

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz