Szukaj

"Piękny i zdrowy uśmiech bez bólu" - wszystko o najnowszych metodach leczenia zębów

Podziel się
Komentarze0

Strach, stres i ból – to zwykle kojarzy się większości z nas gdy myślimy o wizycie u dentysty. Niechętnie odwiedzamy lekarza tej specjalizacji, odkładamy wizytę w czasie, zapominamy o ustalonym terminie. Jednak w przeciągu ostatnich lat wiele zmieniło się na korzyść Pacjenta, a stomatologia zyskała nowe, bardziej przyjazne oblicze.

&quotPiękny i zdrowy uśmiech bez bólu" - wszystko o najnowszych metodach leczenia zębów

Nowoczesna diagnostyka

Każda wizyta kontrolna zaczyna się od oglądnięcia zębów i oceny stanu ich zdrowia. Do niedawna lekarz wykorzystywał jedynie swój dobry wzrok i lusterko dentystyczne, dziś ma do dyspozycji znacznie więcej narzędzi.

- Oprócz badań takich jak pantomografia, cefalometria czy radiowizjografia oferujemy naszym pacjentom tomograf komputerowy 3D. To rewolucyjny postęp w obrazowaniu stomatologicznym, dzięki któremu otrzymujemy natychmiastową, trójwymiarową wizualizację kości – mówi stomatolog  dr Agata Weksej z KCM Clinic.

Tomograf komputerowy pozwala określić pozycję zębów, strukturę kości i może dokonywać dokładnych pomiarów. Pozwala to na szybkie zdiagnozowanie problemów i wybór optymalnej metody leczenia. Analiza obrazów trójwymiarowych zmniejsza również ryzyko powikłań w przypadku leczenia implantologicznego, chirurgicznego czy kanałowego.

Bezbolesne leczenie

Leczenie ubytków nie musi już kojarzyć się z borowaniem, które jest źródłem bólu. Dzięki nieinwazyjnym metodom można skutecznie i bezboleśnie wyleczyć zęby i poprawić ich wygląd.

- Dzięki ozonoterapii można wyleczyć wczesne ogniska próchnicowe i stany zapalne jamy ustnej. Zabieg polega na oczyszczeniu zęba i podaniu ozonu przez specjalną sondę. Ozonoterapia trwa kilkadziesiąt sekund i jest zupełnie bezbolesna – mówi  dr  Agata Weksej z KCM Clinic.


Równie innowacyjną metodą jest leczenie zębów przy pomocy piaskarki abrazyjnej. Zabieg abrazji powietrznej, bo tak brzmi jego nazwa, polega na eliminacji próchnicy oraz osadów przy użyciu strumienia powietrza wzbogaconego mikrodrobinkami tlenku glinu. Metoda ta jest również bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Można ją stosować u kobiet w ciąży czy dzieci.


Skuteczna profilaktyka

Najlepszą metodą utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu jest profilaktyka. Szczotkowanie zębów, stosowanie płynu do płukania i nici dentystycznych to podstawa codziennej higieny jamy ustnej. Niezbędne są wizyty kontrolne, podczas których stomatolog zdiagnozuje ewentualne ubytki i podejmie odpowiednie działania zapobiegające dalszemu rozwojowi choroby zębów.

Warto korzystać z gabinetów stomatologicznych, które oferują swoim pacjentom korzystanie z metody fluorescencji. Badanie przeprowadzane jest za pomocą specjalnej kamery, którą wykonuje się zdjęcia uzębienia pacjenta. Jej ogromną zaletą jest bezinwazyjność (brak ingerencji w stan uzębienia) oraz dokładna informacja o stanie zdrowia zębów, w szczególności trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Na podstawie wykonanych zdjęć, zarówno lekarz, jak i pacjent otrzymuje natychmiastową informację o stanie demineralizacji zębów, stadium rozwoju próchnicy i jej zasięgu.

Bezpieczne wybielanie

Białe zęby nie muszą być już odległym marzeniem, a ich wybielanie ryzykownym zabiegiem. Współczesne metody wybielania gwarantują szybki, skuteczny i bezpieczny efekt białych zębów.

- Obecnie największą popularnością cieszy się zabieg Beaming White z niebieskim światłem LED, gwarantujący natychmiastowe wybielenie zębów. Najpierw Pacjent nakłada na zęby specjalny żel, który później jest aktywowany lampą LED, emitującą zimne, niebieskie światło. To bezpieczna metoda, która nie niszczy szkliwa i może być stosowana u osób z nadwrażliwością zębów
- mówi stomatolog dr Agata Weksej z KCM Clinic.

Alternatywą dla zabiegu w gabinecie jest możliwość wybielenia zębów w domu, dzięki specjalnym nakładkom na zęby. Wypełnione żelem nakładki nakłada się na zęby, np. na noc i z każdym dniem zęby staja się coraz bielsze. Ta metoda nie przynosi natychmiastowego efektu, ale dzięki niej możemy kontrolować proces wybielania i sami zdecydować kiedy je zakończyć.

Komentarze do: "Piękny i zdrowy uśmiech bez bólu" - wszystko o najnowszych metodach leczenia zębów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz