Szukaj

Palacze mają więcej problemów z zębami…

Podziel się
Komentarze1

... Ale rzadziej chodzą do dentysty, stwierdza badanie przeprowadzone przez amerykańskie centra CDC (Centers for Disease Control and Prevention, centra kontroli i prewencji chorób).Centra CDC przyjrzały się ankiecie przeprowadzonej w 2008 roku, na ponad 16 000 dorosłych osobach, w wieku od 18 lat do 64 lat. Ponad jedna trzecia osób dorosłych palących papierosy donosiła wtedy, iż cierpi z powodu trzech albo więcej problemów z zębami.

Problemy te to: plamy na zębach, bóle zębów, bóle szczęki, infekcje dziąseł. Problemy te pojawiały się dwa razy częściej u ludzi palących niż u ludzi, którzy nigdy nie palili.

Ale 20% palaczy stwierdza, że ani razu nie wybrali się do dentysty od co najmniej pięciu lat. Zaledwie 10% osób nie palących oraz byłych palaczy trzymało się z dala od gabinetu dentystycznego równie długo, stwierdzili badacze z Centers for Disease Control and Prevention.


Palacze zdają się być świadomi tego, że ich zdrowie zębów jest gorsze, ale nie mają zamiaru niczego z tym zrobić, mówi Robin Cohen z centrów kontroli i prewencji chorób, który jest statystykiem i współautorem tego raportu.

Dlaczego nie?

Połowa palaczy stwierdza, że nie stać ich na dentystę, co jest o wiele większą proporcją niż proporcja osób dorosłych niepalących, które również nie chodzą do dentysty.

Raport ten nie dostarcza danych na temat przychodu albo ubezpieczenia zdrowotnego tych ludzi, ale inna ankieta, również przeprowadzona przez Centers for Disease Control and Prevention stwierdzała, że poziomy palenia są większe pośród osób, które mają właśnie niskie przychody.

Blisko 30% Amerykanów z przychodem niższym niż zakłada to oficjalnie określony prób ubóstwa, stwierdza oficjalnie, że są palaczami. Podczas gdy zaledwie 19% ludzi z wyższym przychodem pali papierosy.

Raport z 2000 roku, 2000 Surgeon General, stwierdzał, że palenie może prowadzić do kiepskiego zdrowia zębów, ponieważ może upośledzać zdolność ciała do zwalczania infekcji w jamie ustnej. Dodatkowo, tytoń został również powiązany z rakiem jamy ustnej.

Komentarze do: Palacze mają więcej problemów z zębami… (1)

renii
renii 24-06-2013 20:55

palacze a zęby

1

Żółty kolor, oporny na stomatologiczne zabiegi, to tylko jeden z problemów z uzębieniem palaczy. Z każdym wypalonym papierosem, w pakiecie, dostajemy większą skłonność do kamienia nazębnego, przebarwień, paradontozy i pr... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze